שתף קטע נבחר

נתניהו נועד שוב עם ברק: המשך יבוא

יו"ר הליכוד ממשיך בניסיונות להקים ממשלה רחבה ולצרף אליה את העבודה, אך במפלגתו של ברק מתלבטים. בכיר בעבודה: לשבת באופוזיציה עם קדימה, זה גם קטסטרופה

ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, נועד הערב (יום א') במלון "קראון פלאזה" בתל-אביב עם יו"ר העבודה, אהוד ברק. זו פגישתם השנייה של השניים במסגרת ניסיונותיו של נתניהו להקים ממשלה רחבה ולצרף אליה גם את מפלגת העבודה.

 

בתום הפגישה אמר ברק כי השיחה עסקה באופן מקיף באתגרים שלפני ישראל - מדיניים, ביטחוניים וכלכליים - וכי השיחות בין השניים ימשכו בימים הקרובים.

 

נתניהו אמר בתום הפגישה: "החלק הארי בפגישה עם ברק עסק בנושאי הביטחון. החל בהתפתחויות באיראן ובהשלכות על ביטחונינו הלאומי ודרך המשבר בדרום וההיבטים שלו. עסקנו גם במשבר הכלכלי. ברור לכל כי ישראל בפני שעת מבחן, עם צבר של אתגרים שלא ידענו ולא עמדנו בפניהם משך עשרות שנים. ישראל היא לא עסק פרטי של אף אחד, לא שלי ולא של אף אחד. קבענו שנמשיך להידבר אחד עם השני.

 

יו"ר הליכוד מעוניין שברק ימשיך בכהונתו כשר הביטחון, אולם לפי שעה העבודה מתנגדת להצטרפות לממשלה. עם זאת, גורמים בעבודה המקורבים לברק ציינו כי הדילמה בעניין עדיין גדולה. "חוץ מפוליטיקה יש פה גם מדינה לנהל וחבל שמפלגת העבודה עדיין לא קיימה דיון אמיתי על מה נכון לעשות לנוכח המציאות המורכבת", אמרו הגורמים. לדהריהם, אין לפסול את האפשרות שגם אם ברק יאמר הערב "לא" - תתקיים בין השניים פגישה נוספת.

 

עם זאת, יש בעבודה מי שחושש כי גם אם תחליט המפלגה ללכת לאופוזיציה, ייקשה עליה מאוד לשקם את כוחה כיוון שקדימה תהיה המפלגה הגדולה באופוזיציה. "להיות באופוזיציה עם קדימה זה קטסטרופה, אך להיות בממשלה זה מוות", אמר ל-ynet גורם בכיר בעבודה. גורם אחר אמר בתסכול: "בין כה וכה מצבנו טרגי. לא בטוח היכן עדיף למות - בממשלה או באופוזיציה".

 

ביום שישי נועד נתניהו עם יו"ר קדימה, ציפי לבני, במשך כשעתיים אך השיחה הופסקה מפני שנתניהו סירב להתחייב לקווי יסוד יכללו חתירה למצב של "שתי מדינות לשני עמים" - הישראלי והפלסטיני. "שתי מדינות היא לא סיסמה ריקה. אחדות זה לא רק ישיבה בממשלה, אלא שותפות בדרך", אמרה לבני בצאתה מהפגישה. נתניהו האשים בתום הפגישה: "לא מצאתי נכונות לאחדות" ואילו יו"ר צוות המו"מ של הליכוד, ח"כ גדעון סער אמר כי "המניעים של לבני אישיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. פגישה שנייה
צילום: AFP
יש מדינה לנהל. ברק
צילום: דן ברונפלד
מומלצים