שתף קטע נבחר

צה"ל יוצא למלחמה בזקנים

בצבא מודאגים מהעלייה בגידול זקן באופן חריג, והקשיחו את הנהלים לקבלת אישור. התגלחת? חכה שנה עד לזקן הבא

חייל, רוצה לחתום על זקן? מעתה תצטרך לעבור יותר הליכים ביורוקרטיים. עדכון שנכנס לתוקף בימים האחרונים לפקודת הזקנים בצה"ל, קובע כי מעתה כל מי שירצה לגדל זקן ייתקל במערכת אישורים קשיחה יותר.

 

באגרת ששיגר ראש אגף שיטור ומשמעת בצה"ל, סגן-אלוף אבשי אזולאי, לכל החיילים, נכתב: "גידול זקן שלא על פי ההוראות מהווה פגיעה במשמעת ההופעה והלבוש ובתדמית חיילי צה"ל בעיני אזרחי המדינה".

 

הפקודה העוסקת בגידול זקן עודכנה, ומעתה מי שירצה לגדל זקן יהיה חייב להשיג אישור מקצין בדרגת סגן-אלוף.

 האישור יינתן במקרים שנובעים מסיבה רפואית - ויהיו תחומים בזמן - בהמלצת רב היחידה. בשונה מהעבר, חייל שמתגייס לצה"ל ועל פניו זקן יקבל אישור זמני שתוקפו עד 45 יום, מקצין בדרגת רב-סרן, וייאלץ לקבל אישור נוסף מסגן-אלוף.

 

על-פי ההנחיות החדשות, אם חייל יעבור יחידה - הוא יצטרך לחדש את האישור ביחידתו החדשה. אם יגלח את הזקן, לא יוכל לקבל אישור חדש, אלא בחלוף שנה. דין דומה יהיה לחייל שיועמד לדין בגין עבירה בנושא - הוא יוכל לבקש לגדל זקן רק בתום שנה מהמשפט.

 

במסגרת ההנחיות החדשות, יאפשר צה"ל לכל החיילים להשיג את האישורים המתאימים עד 1 באפריל. ממועד זה ואילך, תכנס המשטרה הצבאית לפעולה ותחלק דו"חות.

 

ההנחיות הן פועל יוצא של עבודת מטה שנערכה באחרונה, בה היו מעורבים נציגים של הרבנות הצבאית, אגף כוח אדם וגורמי רפואה. הוועדה החלה את דיוניה לאחר שבפברואר 2007 התברר מנתוני המשטרה הצבאית כי חלה עלייה ניכרת בהיקף החיילים שמגדלים זקן באופן שחורג מהפקודות, וחלקם החזיקו באישורים בעייתיים. לפיכך הוחלט כי רק קצין בכיר יוכל לאשר זאת. עם זאת, לחייל שיקבל תשובה שלילית תהיה אפשרות לערער על ההחלטה בפני מפקדו של הקצין שסירב לאשר את הבקשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
פקודה על הסכין
צילום: סי די בנק
מומלצים