שתף קטע נבחר

ברק בדילמה: לא דיבר עם נתניהו על אופוזיציה

רק מילה אחת לא נשמעה בתום פגישת נתניהו-ברק: אופוזיציה. השניים דיברו על ענייני ביטחון, ומקורבי ברק אומרים כי הוא נתון בדילמה רצינית, לנוכח האתגרים הביטחוניים. השניים ייפגשו שוב

האם ברק מחפש דרך להיכנס לממשלה? ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, ויו"ר העבודה, אהוד ברק, נפגשו אמש (יום א') במלון בתל-אביב ודיברו גם על פוליטיקה, אך בעיקר על ביטחון. אחר כך יצאו בסבר פנים חמורות, ורק המילה אופוזיציה לא עלתה על דל שפתם. מקורבי ברק אמרו כי הוא נתון בדילמה רצינית, לנוכח האתגרים הביטחוניים שבפתח. השניים קבעו להיפגש שוב.

 

בפגישה הקודמת בין השניים, אמר ברק כי הבוחר שלח את מפלגתו לאופוזיציה. הפעם נשמע אחרת. גורמים במערכת הפוליטית אומרים כי ברק מצדו היה נכנס לממשלה, לו יכול היה, אך הוא מודע למה שתעולל לו מפלגתו - ובעיקר "דור ההמשך". לא מן הנמנע שברק מחפש תמיכה בדעת הקהל, שידחוף אותו לממשלה.

 

גם בסביבת נתניהו וגם בסביבת ברק אומרים כי "הם שני אנשים מבוגרים, מבינים את האחריות המוטלת עליהם ואת המשימות שיש לבצע. הבעיה היא לא ביניהם. לו זה היה תלוי בהם, אפשר היה לסגור את זה תוך שעתיים".

 

בתום הפגישה עם נתניהו, אמר ברק כי השיחה עסקה באופן מקיף באתגרים שלפני ישראל - מדיניים, ביטחוניים וכלכליים - וכי השיחות בין השניים ימשכו בימים הקרובים.


הפגישה עסקה בענייני ביטחון (צילום: דודו אזולאי)

  

נתניהו אמר כי"החלק הארי בפגישה עם ברק עסק בנושאי הביטחון. החל בהתפתחויות באיראן ובהשלכות על ביטחונינו הלאומי ודרך המשבר בדרום וההיבטים שלו. עסקנו גם במשבר הכלכלי. ברור לכל כי ישראל בפני שעת מבחן, עם צבר של אתגרים שלא ידענו ולא עמדנו בפניהם משך עשרות שנים. ישראל היא לא עסק פרטי של אף אחד, לא שלי ולא של אף אחד. קבענו שנמשיך להידבר אחד עם השני".

  

במערכת הפוליטית יש המעריכים כי ההחלטה של נתניהו ושל ברק להודיע בתום הפגישה השניה כי הם דנו בעיקר בנושאים ביטחוניים וגורליים לעתידה של מדינת ישראל, נועדה לייצר אווירה ציבורית שתקל על כניסה אפשרית של העבודה לממשלה. מאז הוטלה עליו המשימה להרכיב ממשלה, טורח נתניהו להזכיר מידי יום כמעט את האיום האיראני, את המשבר הכלכלי ואת הצורך בממשלת אחדות - מתוך ניסיון להפעיל לחץ ציבורי על קדימה ועל העבודה.

 

גורמים המקורבים לנתניהו דחו את הטענות ואמרו בציניות כי "בסוף עוד יתברר שהכל פה מצויין ומי שיורה את הגראדים על ישראל אלה הם פעילי ליכוד שעושים את זה כדי לייצור אווירה של משבר. צריך להתעורר - למדינה יש בעיות רבות שצריך לטפל בהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק ונתניהו
צילום: דודו אזולאי
מומלצים