שתף קטע נבחר

שטרית: 112 אלף ילדים בגדה מקבלים קצבאות

שר הפנים אמר כי כ-16 אלף נשים פלסטיניות מצהירות שהן גרות בירושלים, וזוכות לקצבאות. "זה לא נורמלי, אך זה המצב". בנאום בכנסת הודיע שטרית גם על הקמת רשות חדשה, שתהיה אחראית על כל מעברי הגבול של ישראל

הביטוח הלאומי משלם קצבאות לכ-112 אלף ילדים פלסטינים החיים בגדה, מאחר שאמותיהם רשומות כתושבות מזרח ירושלים - כך טען היום (ב') שר הפנים, מאיר שטרית, בסקירה שערך בכנסת על פעילות משרדו בקדנציה האחרונה.

 

שטרית אמר כי מאות מאנשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים בשטחים נהנים מקצבאות לאור העובדה שמקום מגורי נשותיהם המוצהר הוא ירושלים, בעוד שהן חיות בשכם, רמאללה וחברון.

 "מדובר בכ-16 אלף נשים, שהיו קודם אמהות חד-הוריות", ציין השר, והוסיף: "כך לא נוהגת מדינה נורמלית אבל זה המצב".

 

בתחילת דבריו הודיע שטרית כי היום נחתם בלשכתו הסכם להקמת רשות אוכלוסין והגירה, שתקבל את השליטה בכל מעברי הגבול ותשים קץ למצב הנוכחי - שבו בכל נקודת מעבר פועלים 13 גופים שונים, ללא קשר ביניהם.

 

לדברי השר, המציאות כיום מאפשרת לאדם שבא מרבת עמון ונחסם בכניסתו בגשר אלנבי, לשוב לבירה הירדנית, לטוס משם לנתב"ג ולהיכנס לישראל - מבלי שבנקודה זו ידעו כי הוא נחסם קודם לכן. שטרית אמר כי עם הקמת הרשות החדשה, כל נקודות המעבר יעבדו תחת מנהלת אחת, ועל אותה מערכת מחשבים.

 

הרשות תוקם בשיתוף פעולה בין ההסתדרות לבין נציבות שירות המדינה ומשרדי הפנים והאוצר, וככל הנראה תחל לפעול תוך מספר חודשים ותקבל לידיה את האחריות שמרוכזת היום בין המשטרה ומשרד הפנים. שטרית הדגיש כי המצב הקיים גרם לכך שבישראל מסתובבים 300 אלף בני אדם שהגיעו לארץ ללא היתר - חלקם פושעים, סרסורים וגם מחבלים. 

 

"תן לי מכונת צילום, וקבל תעודת זהות"

השר, שערך סקירה על פעולות משרדו בקדנציה האחרונה, אמר כי כיום אין בעיה לזייף דרכונים ותעודות זהות ישראליות - מה שמקל על השוהים הבלתי-חוקיים. "התופעה הזו היא לא פחות שערורייתית מהגבולות הפרוצים", אמר. "תן לי מכונת צילום משוכללת עם התמונה שלך, ואפיק לך מיד

תעודת זהות עם התמונה תחת שם אחר, ובאמצעותה אוכל להיכנס לחשבון הבנק שלך, לקבל בשמך משכנתא, לקחת הלוואה בשמך, ועוד דברים שאינם הזויים אלא דברים שקורים בפועל".

 

בהקשר זה הוא אמר שטרית כי הצעד הבא של משרד הפנים יהיה החלפת תעודות הזהות והדרכונים לגרסאות ביומטריות, שקשה מאוד לזייפן. הוא ציין כי הפקת תעודות הזהות הביומטריות מתעכבת בגלל חוק הביומטריה שעדיין תקוע בכנסת, אך הפקת הדרכונים לעומת זאת כבר החלה למעשה לאחר שהוחלט באוצר כי המדפיס הממשלתי הוא שיפיק אותן בלי מכרז.

 

שר הפנים מסר בסקירתו כי מתוך 104 רשויות מקומיות שבהן הופעלה תוכנית הבראה, רק 33 עומדות בתוכנית והשאר עומדות באופן חלקי או שאינן עומדות כלל - ומצבן הכספי לא הוטב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטרית. צריך רק מכונת צילום משוכללת
צילום: דודי ועקנין
מומלצים