שתף קטע נבחר

ליברמן: משתמשים בחקירתי להכפשת פרידמן

יו"ר ישראל ביתנו תוקף בחריפות את "ההתערבות הבוטה של הרשות השופטת" למניעת מינוי דניאל פרידמן כשר המשפטים מטעמו. בשיחה עם ynet הוא תוהה: "עם 400 אלף בוחרים נורמטיבים, אנחנו פסולי חיתון לקואליציה?"

אביגדור ליברמן זועם. המינויים הצפויים עם כניסתו לקואליציה בראשות בנימין נתניהו עוררו ביקורת ציבורית נוקבת - לאור החקירה המתנהלת נגדו בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. יו"ר ישראל ביתנו מעוניין ששר המשפטים דניאל פרידמן ימשיך בתפקידו, ואת התגובות לכך מכנה ליברמן בשיחה הערב (יום ג') עם ynet "התערבות בוטה של הרשות השופטת בפעילות של הרשות המחוקקת".

 

לדבריו, "אני הרבה שנים בפוליטיקה הישראלית ואני לא זוכר ששופטים התערבו בנושא קואליציה ובנושא של מינוי אדם כזה או אחר לתפקיד כזה או אחר. גם לפני שהנושא הזה עלה אני לא זוכר שהם אהבו ופירגנו לפרידמן. עכשיו מנסים לפגוע במעמדו ומשתמשים בחקירה נגדי". ליברמן גם ממליץ לאנשי מערכת המשפט בעבר להקים מפלגה ולרוץ לכנסת: "שיתמודדו אם הם רוצים להשפיע".

 

ליברמן הוסיף: "שמעתי בימים האחרונים את מישאל חשין ואת פרופ' זמיר ושופטים אחרים מדברים על הנושא הזה. אני חושב שזה פשוט עניין לא בריא למדינת ישראל. זה מעולם לא היה. היום שמעתי לפחות שתי הערות משני אנשים מכובדים - השופט שטרוזמן וחבר הכנסת מיכאל איתן: שטרוזמן שאל מה היה קורה לו ליברמן היה ממליץ על דן מרידור לשר המשפטים, מישהו היה מתקומם? איתן תהה מה היה קורה אם הייתי מבקש למנות את השופט בדימוס זמיר, מישהו היה מתקומם?

 

"זה לא עניין פרסונלי, יש פה עניין עקרוני, והעניין העקרוני הוא שפרידמן פסול בגלל השקפותיו", הדגיש ליברמן. "לא ברור איך אפשר לפסול בן אדם שמכל הבחינות הוא אדם ראוי ובקיא, חתן פרס ישראל למשפט. האם ניתן לפסול אותו בגלל התפיסה שלו?".

 

גם שרת החוץ ציפי לבני מתחה היום ביקורת על התערבות גורמי המשפט. "מה שעושים היום שופטים או שופטים בדימוס, אם הם אכן מתערבים במערכת הפוליטית, איננו ראוי. בוודאי שפרופ' פרידמן ראוי להיות שר משפטים. אולי זה אפילו סוג של ניצול הזדמנות להמשיך את המאבק מהשנים האחרונות בפרידמן האדם", אמרה לבני בקול ישראל.

 

"אני פושע מועד, אבל מה עם לנדאו ואיילון?"

ליברמן מחדד את טענותיו, לפיהן "מנסים לעוות את המציאות ולברוח מעובדות. ישראל ביתנו מאז ומתמיד היתה המפלגה היחידה שעסקה בכל הנושא של שינוי שיטת הממשל ועיצוב המשטר, זה לא קשור לחקירה, זה לא קשור לכלום. הצבענו בעד הרפורמות של פרידמן גם כשהיינו בממשלה וגם כשהיינו באופוזיציה. עכשיו מנסים לטרפד את הרפורמות שאנחנו מובילים באמצעות טענות מעוותות".

 

יו"ר ישראל ביתנו מזכיר ש" שלמה בן-עמי כשר לביטחון פנים בממשלת ברק, מינה בניגוד לעמדתו של המפכ"ל את משה מזרחי לראש אגף חקירות. אף אחד לא מחה אז על המינוי הזה".

 

ככלל, הוא מדגיש, נושא התיקים בממשלת נתניהו העתידית כלל לא נדון. "נפגשתי פעם אחת עם נתניהו לפני עשרה ימים. מאז לא נפגשתי איתו ולא דיברתי איתו. צוותי המשא ומתן שלנו נפגשו פעם אחת בכפר המכביה, עוד נשקול את כל מה שיש בנושאי קווי יסוד ואחר כך בנושאי תיקים.

 לא נעשה קזוס בלי על שום תיק, אבל בהחלט מבחינת השאיפות והדרישות אנחנו רוצים שפרידמן ימשיך להיות שר המשפטים".

 

אחרי שבמערכת הבחירות הדגיש את רדיפתו המתמשכת, ליברמן תוהה גם כעת - "האם אנחנו פסולי חיתון?". לדבריו, "כל מי שהצביע עבורנו ידע בדיוק מה אנחנו מציעים ומה המצע שלנו, מה מצבנו ומה מצבי, ולמרות זאת כמעט 400 אלף איש שהם נורמטיביים הצביעו עבורנו. אני מסכים שאני פושע מועד, אבל מה עם עוזי לנדאו ודני איילון? ויצחק אהרונוביץ'? לא יכול להיות שאנחנו נהיה פסולי חיתון לקואליציה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. אנחנו פסולי חיתון?
צילום: AFP
פרידמן. תקפו אותו תמיד
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים