שתף קטע נבחר

מחר: הליכוד וישראל ביתנו יתחילו לכתוב הסכם

בש"ס מדגישים כי הם לא יתפשרו על נושא שהוא לא במסגרת ההלכה ואילו במו"מ עם ישראל ביתנו חלה התקדמות

ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, רוצה לסיים את מלאכת הרכבת הממשלה תוך 28 הימים שהעניק לו הנשיא. מחר (יום ה') בבוקר, צוותי הליכוד וישראל ביתנו יתחילו להעלות על הכתב הסיכומים ויכינו טיוטת הסכם ראשונה.

 

מחמשת הסעיפים של ביתנו, יש עדיין עיכובים בברית הזוגיות ודת ומדינה. בצהריים נערכה פגישה בכנסת בין צוותי המשא ומתן של הליכוד וישראל ביתנו. בליכוד אמרו כי חלה התקדמות קלה במגעים עם ישראל ביתנו. מחר ייפגש נתניהו עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן.

 

בצהריים נועד נתניהו עם יו"ר ש"ס, אלי ישי. ישי חזר ואמר כי מפלגתו לא תתפשר בנושא ברית הזוגיות. ישי אמר לראש הממשלה המיועד: "צריך לסיים את המשא ומתן על ברית הזוגיות. לא נתפשר על מה שהוא לא במסגרת ההלכה. אני מעריך שבתחילת השבוע הבא יהיו קווים כלליים לממשלה".

 

בתום הפגישה עם נתניהו אמר יו"ר ש"ס: "לא נשאר הרבה זמן למשא-ומתן, וגם הזמן שנותר הוא מועט. דיברנו על הרכב הממשלה. נדבר על תיקים כשנסיים את העקרונות. בנושא ברית הזוגיות יש משא-ומתן, וגם בעניין שיטת הממשל צריך לסיים העבודה".

 

לפני הפגישה עם ישי נועד נתניהו עם ח"כ סילבן שלום ולאחר הפגישה עם ח"כ רובי ריבלין. לאחר הפגישה אמר שלום: "היתה פגישה טוב ויהיו עוד".

  

ביום שני התקיימה פגישה בין ראשי ישראל ביתנו, ש"ס, יהדות התורה והאיחוד הלאומי כדי ללבן את המחלוקת ביניהן. גורמים שנכחו בפגישה ציינו כי ליברמן הביע נכונות לקבל את פשרת ש"ס בנושא ברית הזוגיות.  


פורסם לראשונה 04/03/2009 15:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. לא מתפשרים
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. ממשלה בפרק הזמן שהוקצב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים