שתף קטע נבחר

מסתמן: אישום שלישי לאולמרט בתוך שבועיים

ההערכה היא כי בתוך שבועיים תתקבל החלטה בפרקליטות להעמיד לדין את ראש הממשלה בפרשת מרכז ההשקעות. בנוסף, שוקלים בפרקליטות לאחר את האישום עם פרשות טלנסקי וראשונטורס

בעקבות המלצת המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרשת מרכז ההשקעות בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים - ההערכה אמש (יום ה') היתה שבתוך שבועיים תתקבל החלטה בפרקליטות להגיש כתב אישום שלישי נגד אולמרט - אחרי שהוחלט להעמידו לדין בכפוף לשימוע בפרשות טלנסקי וראשונטורס

 

בפרקליטות רואים את פרשיית מרכז ההשקעות כחלק משלוש פרשות, הכוללות את ראשונטורס ואת פרשת טלנסקי. למרות שראשונטורס היא תולדה של פרשת טלנסקי ופרשת מרכז ההשקעות נחקרה הרבה לפני שתי הפרשות האחרות, הרי שהקשר המיוחד בין אולמרט לעו"ד אורי מסר - כפי שניתן לראות מחקירת המשטרה - מצביע על כך שמסר אכן שמר מעטפות וכסף עבור אולמרט כפי שנטען בפרשת טלנסקי.

 

ההערכה היא כי המלצת הפרקליטות להגיש כתב אישום בפרשת מרכז ההשקעות תוגש בשבועיים הקרובים, בגלל שאת חקירת המשטרה ליווה היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ופרקליט המדינה, משה לדור, המכירים את התיק מקרוב. בנוסף, גם לפרשת מרכז ההשקעות - בדומה לפרשות האחרות בהן היה חשוד אולמרט - ליוו את התיק פרקליטים נוספים, ביניהם עו"ד אורי קורב אשר ליווה הן את פרשת טלנסקי והן את פרשת ראשונטורס.

 

אחת האפשרויות העומדות בפני הפרקליטות, אם יוחלט להגיש כתב אישום בפרשת מרכז ההשקעות, היא להגיש כתב אישום אחד אשר יכלול בתוכו הן את פרשת ראשונטורס, הן את פרשת טלנסקי והן את פרשת מרכז ההשקעות. "השימוע האמור להיערך לאהוד אולמרט בפרשת ראשונטורס אמור להתקיים בתחילת אפריל. אם פרקליטי אולמרט ירצו לאחד את השימועים בהפרשים של כמה ימים בסמוך לחודש אפריל הרי שדבר זה אפשרי. לעומת זאת, לא ניתן להם למרוח אותנו ולדחות את השימוע בפרשת ראשון טורס בטענה כי הם צריכים ללמוד את החומרים בפרשות האחרות" אמר גורם בפרקליטות ל-ynet.

פורסם לראשונה 05/03/2009 23:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. אישום שלישי?
צילום: טס שפלן / ג'יני
מומלצים