שתף קטע נבחר

ארה"ב: רב חסידי הורשע בהתעללות מינית בבתו

רב מהקהילה הסאטמרית הורשע בניו-יורק בכך שנהג להתעלל מינית בבתו, מאז הייתה בת תשע. האיש, ישראל ויינגרטן, בחר לייצג את עצמו במשפט, ואף חקר את בתו מעל דוכן העדים

בית משפט פדראלי בברוקלין שבעיר ניו-יורק בארה"ב, הרשיע היום (ה') רב חסידי מהקהילה הסאטמרית, בהתעללות מינית בבתו, מאז שהייתה ילדה בת תשע. ישראל ויינגרטן, שהורשע בחמישה סעיפים של נסיעה מחוץ למדינה לצורך קיום יחסי מין עם קטין, ייצג את עצמו במשפט ואף חקר את בתו כשישבה על דוכן העדים.

 

הבת, בת 27, טענה כי אביה, בן 59, התעלל בה מינית בעת שמשפחתה התגוררה בקהילות חסידיות בבלגיה, וכן במהלך נסיעות לבריטניה וישראל. ויינגרטן, חבר בקהילה הסאטמרית, החליט שלא לשכור עורך דין ובפתח המשפט טען כי טענות בתו שקריות, ונובעות מהתמרדותה נגד החינוך הנוקשה שהונהג בבית.

 

חבר המושבעים החליט לקבל את עמדת המתלוננת, שהפנתה את ראשה ובכתה בעת שאביה חקר אותה, אך מאוחר יותר השתלחה בו ואמרה מעל הדוכן: "התחושות שלי אחרי שהתעללת בי הן של פחד אדיר, והסחיטה והשנים של עינויים... לא נענשתי מספיק?".

 

אחרי הקראת פסק הדין, אמרה הבת שחקירתה בבית הדין על-ידי אביה הייתה "כמו להיות מותקפת מינית מחדש". עוד הוסיפה: "הלוואי והוא לא היה אבי". האשה שינתה בשנים האחרונות את שמה, אך הזדהתה במשפט פתוח לציבור כבתו של הרב.

 

הבת הופיעה באולם כשהיא לבושה בחליפת מכנסיים ושיער פזור, וסיפרה לחבר המושבעים שלאחר שהתבגרה חזרה בשאלה. לדבריה, היא קיוותה "לשכוח מכל מה שקרה לי", אך לא הצליחה. היא הוסיפה כי קיבלה תמיכה מצד אמה, שאף היא מנהלת בימים אלה מאבק משפטי באב, בענייני משמורת.

 

הבת המתלוננת סיפרה לבולשת הפדראלית (FBI) ב-2003 כי אביה התעלל בה מאז הייתה ילדה קטנה. התובעים אמרו כי הרב נהג להתעלל בבתו לעתים קרובות, לפעמים על בסיס יום-יומי, והעביר את משפחתו ממקום למקום כדי להסתיר את פשעיו. גזר הדין יינתן ב-3 באפריל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים