שתף קטע נבחר

משרד המשפטים: הנאום - ביטוי לאובדן עשתונות

הנשיא לשעבר קצב תקף את מזוז ואת המתלוננות נגדו - והנשים מיהרו לתקוף חזרה: התנהלותו פתטית ומעוררת סלידה. יועצה של א' מבית הנשיא: שיוכיח שרקמו להדיחו

בעוד הנשיא לשעבר, משה קצב, מטיח האשמות ביועץ המשפטי לממשלה ובמתלוננות נגדו, מיהרו הערב (יום ה') אנשי הפרקליטות ונציגי הנשים להגיב לדבריו ולטעון: הוא משקר ומטיל דופי בנפגעות.

 

דובר משרד המשפטים, משה כהן, טען כי קצב מנסה להפוך את משפטו ל"קרקס תקשורתי", ואמר כי זה "ביטוי לאובדן עשתונות". לדברי כהן, מדובר ב"שבירה של נורמות בסיסיות של התנהלות מצד מי שעד לא מכבר מילא תפקידים ממלכתיים רמים".

 

כהן אמר עוד, כי "נאומו של קצב רצוף כולו טענות כזב ועובדות מסולפות ומשוללות יסוד. תוך מסע הכפשה אישי חסר מעצורים נגד היועץ המשפטי וראשי מערכת האכיפה". לדבריו, "הליך פלילי - אינו 'מסיבת עיתונאים' בה ניתן להשמיע כל טענה וכל הכפשה, מופרכת ככל שתהא".

 

במשרד המשפטים ציינו עוד כי "מר קצב הצהיר כי הוא מבקש להוכיח את חפותו. אם אכן זה רצונו, המקום לכך הוא אולם בית המשפט, בהליך משפטי תקין, ולא בנאומי כזב פתטיים ובנסיונות להלך אימים על גורמי האכיפה.

 

"עייפנו כולנו לשמוע על מסכנותו של קצב"

נסים דואק, יועץ התקשורת של א' מבית הנשיא, אמר כי "קצב חוזר ומשקר במצח נחושה נוכח פני האומה. אני עדיין ממתין להוכחות שקצב יציג על אודות הקשר שרקמו עשר נשים שונות במטרה להדיחו". בהתייחס לטענות קצב על תשלום ליועצים, אמר דואק, כי "כל הסיוע שהוגש לא' במהלך הפרשה נועד להוציא את האמת לאור, והוא נעשה בהתנדבות מלאה".


קצב. האשים את מזוז, המתלוננות והתקשורת (צילום: צפריר אביוב) 

 

מאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית נמסר כי "הגיעה העת שמשה קצב יתייצב בבית המשפט ויטען את טיעוניו, שם האמת תצא לאור, במקום להמשיך להכפיש את הנפגעות, המשטרה, הפרקליטות והתקשורת. עייפנו כולנו לשמוע על מסכנותו של קצב והטלת הדופי בנפגעות".

 

יו"ר שדולת הנשים בישראל, רינה בר-טל, אמרה, כי "התנהלותו של הנשיא לשעבר פתטית ומעוררת סלידה. את הדברים שיש לאדם המואשם באונס ובעבירות מין חמורות הוא צריך להגיד בבית המשפט העליון ולא בקריית מלאכי". לטענתה, "הנאום הציני והמבזה, מוכיח כי קצב ממשיך באותו דפוס פעולה בו נהג בעת כהונתו כשר וכנשיא - ניצול הכוח והשררה במטרה לנסות ולהלך אימים על מערכת המשפט ועל המתלוננות".

 

דורית אברמוביץ', פעילה חברתית שארגנה פעולות מחאה של ארגוני נשים נגד קצב, אמרה כי "הנשיא לשעבר לא הותיר בדבריו כמעט אף דמות שחפה מרדיפותיו, בהן שורה ארוכה של נשים שהעידו נגדו על עבירות מין סדרתיות. בעודו עסוק בהפיכת עצמו לסמל ממלכתי של צניעות ואחריות, דבריו מגלים שוב כי המלך הוא עירום".

 

מנהלת האגף לקידום מעמד האישה בוויצו, רונית ארנפרוינד-כהן, אמרה "יפה היה אילו נמנע הנשיא לשעבר מלהטיל רפש ביועץ המשפטי מזוז, במשטרה, בתקשורת ומתלוננות שעמדו באומץ בפני מתקפה חסרת תקדים של סוללת עורכי דין ויועצי יחסי ציבור. אנחנו מברכות על החלטת מזוז והפרקליטות להגיש כתב אישום, המלמד על האמון במתלוננות ובנשים רבות אחרות אשר חוששות לספר את סיפור הסבל שלהן". 

 

בהכנת הידיעה השתתפו יעל ברנובסקי וענת שלו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב במסיבת העיתונאים
צילום: צפריר אביוב
מומלצים