שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בתיה"ס בסכנין מושבתים במחאה על תקיפת מורה
  ביום חמישי באו לחטיבת ביניים בעיר אביו של תלמיד ושני אחיו, בשל תלונת התלמיד כי המורה סטר לו. הם שרטו ונשכו את המורה ונמלטו מהמקום. היום החליט ועד ההורים להשבית את בתי הספר בעיר: "היו מקרים נוספים, החלטנו לא לשתוק"

  "יריית פתיחה למאבק ארוך באלימות המתפשטת בחברה שלנו" - כך מגדיר עאדל עבד, יו"ר ועד ההורים בבתי הספר בעיר סכנין, את השביתה הכללית שעליה הכריז הוועד, לאות מחאה על תקיפה מורה המלמד באחת מחטיבות הביניים בעיר. בעקבות זאת, מושבתת היום (שבת) כל מערכת החינוך בעיר.

   

  ביום חמישי האחרון הגיעו לחטיבת הביניים אל-חלאן בעיר אביו ושני אחיו של אחד התלמידים בכיתה ט'. התלמיד הזעיק אותם לאחר שלדבריו, אחד המורים סטר לו על פניו. התגובה לא איחרה לבוא - האב נכנס לבית הספר, ויחד עם שני בניו תקף את המורה. השלושה שרטו אותו בפניו, והאב נשך אותו בחוזקה בחזהו. לאחר מכן נמלטו מהמקום.

   

  המורה פונה לטיפול רפואי בבית חולים, עבר סדרת בדיקות ואף חוסן נגד טטנוס. "אנו יודעים שהיו מקרים נוספים בעבר", אמר עבד ל-ynet, "אך על המקרה הזה דווח לנו ולמערכת החינוך, ועל כן החלטנו שלא לשתוק".

   

  בעקבות האירוע, עוד באותו היום, התכנסו המורים והעלו תחושות של פחד וחרדה. "מדובר במקרה מזעזע. אנו חשים מאוימים ומפוחדים", אמר יו"ר ועד המורים

  בבתי הספר בעיר, טאהר אבו ריא. "כמו שתקפו אותו, יכלו לתקוף כל אחד מאיתנו".

   

  גם היום התקיימו אסיפות, ובמהלכן הוחלט לתבוע מהעירייה להקים צוות היגוי שבו ייטלו חלק מורים, הורים ונציגי משרד החינוך, כדי להכין תוכנית עבודה למאבק באלימות.

   

  בעירייה מסכימים עם דרישות המורים וההורים, אך מתנגדים להשבתה. "אנו רואים בחומרה את המקרה, ואכן יש לנקוט צעדים, אך לא הייתי מסכים לצעד של השבתת המערכת", אמר מנהל מחלקת החינוך בעיריית סכנין, נביה אבו סאלח. "זהו הצעד הקל ביותר - והלא חינוכי ביותר. עם זאת, יש לעשות פעילויות חינוכיות כדי למגר את התופעה".

   

  המידע הראשוני התקבל באימייל האדום .

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים