שתף קטע נבחר

ליאור קצב מודה: הנאום היה ארוך מדי

נאומו הארוך לעייפה של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, גורר ביקורת אפילו בסביבתו הקרובה. אחיו, ליאור, אמר ל-ynet: "הנאום היה ארוך מדי, אבל הדברים נכתבו בדם לבו". גם פרקליטיו סבורים שהמסרים הלכו לאיבוד בתוך ים המלל

אפילו בסביבתו הקרובה ביותר של משה קצב, מביעים הסתייגות מנאומו הארוך והבלתי ממוקד של הנשיא לשעבר. "דעתי לא היתה נוחה מאורך הנאום, הנאום היה מפורט מדי וארוך מדי, אבל צריך לזכור שהנשיא לשעבר כתב את הדברים בדם לבו", אמר הלילה (יום א') ל-ynet אחיו של משה קצב, עו"ד ליאור קצב.

 

לאחר נאומו הארוך בן שלוש השעות, שבו תקף בצורה חריפה את היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ואת בכירי הפרקליטות, חשים בסביבתו הקרובה של קצב תסכול גדול. מקורבי הנשיא לשעבר אמרו ל-ynet כי גם קצב בעצמו מרגיש מאוכזב ומתוסכל - משום שבמקום לעסוק בתוכן ובמהות הנאום, מתעסקים במעטפת ובעניין האורך.

 

"במשך שנתיים וחצי, משה קצב מילא פיו מים ולא הופיע בפני הציבור. הציבור ציפה לשמוע את גרסתו והוא לא דיבר שלא יאשימו אותו בשיבוש הליכי חקירה", אמרו מקורביו. "הוא המתין בשקיקה עד שהיועץ המשפטי יגיע להחלטה ולאחר מכן, לאחר שכבר נשא נאום, במקום להתייחס לתוכן ולמהות מתעסקים בטפל - למה התפטרו יועצי התקשורת שלו וכדומה". לדברי אותם מקורבים, קצב ציפה שיהיו שאלות ורצה להשיב, אך יועצי התקשורת סירבו.

 

עורכי דינו של קצב, ציון אמיר, אביגדור פלדמן ואבי לביא, החליטו גם הם להוריד פרופיל בכל הנוגע להתנהלותו התקשורתית של קצב. מקורבי השלושה אמרו שהם התאכזבו מאוד מהנאום וחבל שהנשיא לשעבר לא שעה לעצתם. לדבריהם, הפרקליטים חושבים שהיו מסרים חזקים שהתמסמסו משום שהנאום לא היה ממוקד ונכון. מכל מקום, הם החליטו להפנות כעת את עיקר מרצם לזירה המשפטית, ולא לזירה התקשורתית.

 

יחד עם זאת, הוסיפו המקורבים, כי הפרקליטים סבורים שכאבו של קצב הוא אותנטי והכניע אותו. גם התפטרותם של יועצי התקשורת של קצב, רונן צור ומוטי מורל, גרמה לאכזבה בסביבתו של קצב. בעקבות חילוקי הדעות על הנאום, על אורכו ועל הצורה שבה נעשה, החליטו השניים להתפטר מיד אחר כך. אמש אמר רונן צור ל-ynet: "ערכנו שיחה עם ליאור והודענו לו על סיום תפקידינו. אנו נמשיך להיות בקשר חברי עם קצב ומשפחתו ונתמוך בו ככל יכולתנו כידידי המשפחה. אנו מאמינים בחפותו המלאה ובזיכויו".

 

לדברי מקורבי קצב, כבר בבוקר תדון המשפחה אם לשכור שירות של יועצי תקשורת אחרים. באשר לפרקליטות, גורמים בפרקליטות אמרו שכעת הפרקליטות ומשרד המשפטים יורידו פרופיל, ימלאו את פיהם מים ויתמודדו עם התיק בבית המשפט. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בראשית הגיע עם גילה קצב
צילום: צפריר אביוב
אחר כך האשים את מזוז
צילום: צפריר אביוב
וגם לגם מים מדי פעם
צילום: צפריר אביוב
וכך זה נמשך ונמשך
צילום: AP
מומלצים