שתף קטע נבחר

לבני ונתניהו בסדרת פגישות; המתווך: עו"ד מולכו

הבוקר התברר כי יושבי הראש של הליכוד וקדימה קיימו כמה פגישות בשבוע האחרון, בגישושים לממשלת אחדות. עו"ד יצחק מולכו, המקורב לנתניהו, מסייע בגישור על הפערים

נתניהו ולבני נפגשו בשבוע שעבר כמה פעמים ושוחחו בטלפון פעמים נוספות, במסגרת המגעים לחידוש המגעים הקואליציוניים בין הליכוד לקדימה. הדבר שופך אור חדש על המהלך, מכיוון שעד עתה דובר על פגישה בודדת בין השניים.

  

עוד נודע כי עורך הדין יצחק מולכו, המקורב לנתניהו, נמצא בסוד המגעים, ומסייע בגישור על הפערים. גורמים המקורבים למגעים אמרו ל-ynet כי לבני רוצה מנתניהו "את כל החבילה" ולא מסתפקת בחלק מהדרישות.

 

בפגישות בין השניים שבה ועלתה דרישתה של לבני לשותפות אמת בהובלת הממשלה, ובניית ממשלה שיוויונית שאינה מבוססת על הימין בלבד, אלא על קדימה, הליכוד והתחייבויות מצד נתניהו בתחום המדיני.

 

בליכוד, בקדימה ובמפלגת העבודה נמשכו בסוף השבוע השיחות סביב האפשרות שתורכב ממשלת אחדות. הלילה (יום א') טענו בכירים בליכוד ששוחחו עם בנימין נתניהו, כי התרשמו שראש הממשלה המיועד אינו נלהב מדרישתה של לבני לרוטציה בראשות הממשלה. 

 

בסוף השבוע דווח ב-ynet כי בימים האחרונים חודשו המגעים החשאיים בין קדימה והליכוד.

נתניהו אף שוחח עם בכירים בקדימה, אולם בקדימה הבהירו כי "לא מדובר בשיחות של משא ומתן". בנוסף התקיימו שיחות חשאיות בין בכירים נוספים בשתי המפלגות, בהם חבר כנסת גדעון סער וצחי הנגבי.

 

גורמים המעורבים בשיחות אמרו כי "ניתן לסכם את המשא ומתן בנושאים הטכניים תוך זמן קצר מאוד. זה שטויות. הבעיה היא עם הדרישה לרוטציה". במערכת הפוליטית ציינו כי נתניהו מתכנן להיפגש עם נשיא המדינה שמעון פרס, כבר בימים הקרובים, לשם קבלת הארכה במלאכת הרכבת הממשלה, אולם נראה כי הוא אינו נלהב מהעניין. "הוא מעדיף לא לבקש עוד שבועיים. את ההסכם בין שתי המפלגות אפשר לסגור עוד השבוע אם רוצים בכך", טענו הגורמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. כמה פגישות
צילום: גיל יוחנן
לבני. לא סוף הסיפור
צילום: רויטרס
מומלצים