שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מילואימניקים לרה"מ: שליט - בבואה לחוסן הערכי
  במכתב שהעבירו לאולמרט בישיבת הממשלה, דרשו חיילי מילואים לשחרר בהקדם את החייל החטוף - והוא השיב: "גם בלי תזכורות והפגנות אני פועל כמעט אלף ימים לשחרורו"

  "אנו חשים וכואבים את כאבו של גלעד המצוי בשבי כמעט אלף יום, נמק וקמל בחושך, ללא חריץ אור של תקווה" - כך כתבו הבוקר (יום א') קבוצה של חיילי מילואים שבאו למשרדו של ראש הממשלה אהוד אולמרט במהלך ישיבת הממשלה. דרך שליח הם העבירו לו את המכתב בו הם קוראים לשחרורו של שליט, ואולמרט השיב להם: "במשך קרוב לאלף ימים אני פועל כל העת ללא הפוגה ומבלי שאזדקק להפגנות או תזכורות כדי להביא לשחרורו של גלעד".

   

  במכתב ציינו המילואמיניקים: "אנו כחיילי מילואים של מדינת ישראל, אשר נותנים את מיטב ימינו באהבה עבור המולדת ומגדלים את ילדינו על ערכים של מסירות והקרבה, ונכונים להקריב את כל עולמנו ואת עולמות היקרים לנו מכל עבור העם והמדינה - פונים אליך ואומרים לך: גורלו של גלעד שליט הוא כבבואה לחוסנה הערכי והמוסרי של החברה בישראל". הם הדגישו: "אנו רואים בכאב רב איך גורלו של גלעד קרב והופך חלילה לגורלו האומלל של רון ארד".


  חיילי המילואים מול משרד ראש הממשלה (צילום: גיל יוחנן)

   

  אולמרט כתב להם בתגובה: "אמשיך לעשות כל שניתן כדי להביא לשחררו בהקדם, עוד בתקופת כהונתי. גם ברגעים אלה מצויים שליחים מטעמי במצרים וממשיכים את המאמצים העליונים כדי להביא לשחרורו". 

   

  עוד כתב אולמרט בתגובתו כי "חיילי צה"ל נכונים לעשות כל שנדרש ולשלם כל מחיר עד כדי סיכון חייהם כדי להבטיח את שלומה של מדינת ישראל, ויודעים כי מדינת ישראל תעשה כל שנדרש על מנת להבטיח את שלומם".

   

  מוקדם יותר הבוקר הבטיח ראש הממשלה לשרים כי מחר יתקבלו הכרעות בנושא. "בכוונתי לכנס מחר ישיבת ממשלה מיוחדת, שם תימסר הערכת מצב ובה נקבל את ההחלטה שצריך לקבל",

   הודיע אולמרט, ששליחיו - ראש השב"כ יובל דיסקין ועמו עופר דקל, נמצאים כאמור בקהיר לצורך המשא ומתן.

   

  הפוליטיקאי התורן שביקר באוהל המחאה של משפחת שליט בירושלים הבוקר, היה שר התחבורה וחבר הקבינט, שאול מופז. "זהו חוב מוסרי של מדינת ישראל וממשלת ישראל, לעשות כל מה שניתן כדי להשיב את גלעד הביתה", אמר מופז.

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 994 ימים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באים למסור את המכתב
  צילום: גיל יוחנן
  אולמרט בישיבה הבוקר
  צילום: AFP
  מומלצים