שתף קטע נבחר

פינס ויתר - יצחק הרצוג יהיה יו"ר סיעת העבודה

שר הרווחה היוצא זוכה לתמיכה רחבה בקרב חברי הסיעה, ועל פי הערכות, נהנה גם מתמיכתם של היו"ר ברק והשרים בן-אליעזר ושמחון. הרצוג יחליף בתפקיד את איתן כבל

שר הרווחה היוצא, יצחק הרצוג, צפוי להתמנות בימים הקרובים לתפקיד יו"ר סיעת העבודה בכנסת. ההכרעה מי ייבחר לתפקיד היתה אמורה להתקבל מחר בבחירות חשאיות, אולם בעקבות החלטתו של ח"כ אופיר פינס להסיר את מועמדותו, נותר הרצוג המועמד היחיד במירוץ. הרצוג צפוי להחליף בתפקיד את ח"כ איתן כבל.

 

בימים האחרונים סערו בעבודה הרוחות סביב ההתמודדות על התפקיד יו"ר הסיעה ושני המועמדים עשו מאמצים כדי לגייס תומכים ולגבש רוב.

 אלא שהרצוג זוכה לתמיכה רחבה יותר בסיעה ועל-פי הערכות זוכה גם לתמיכתם של יו"ר המפלגה, אהוד ברק, והשרים בנימין בן-אליעזר ושלום שמחון.

 

תפקיד יו"ר סיעה משמעותי ביותר בתקופה שבה מפלגה נמצאת באופוזיציה ויכולותיו וכישוריו הפוליטיים של הנושא בתפקיד משפיעים רבות על התנהלות הסיעה בכנסת. כך לדוגמה, יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, נחשב לפרלמנטר מצטיין וכן לאופוזיציונר מצטיין, שהצליח להביך בכנסת הקודמת את הממשלה פעם אחר פעם באמצעות הצעות חוק שבהן תמכו גם חברי קואליציה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון גולן
הרצוג. תמיכה רחבה
צילום: דורון גולן
הסיר מועמדותו. פינס
צילום: ניב קלדרון
מומלצים