שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשש: לימודי הסטודנטים יתייקרו ב-300 שקלים
  בישיבת המועצה להשכלה גבוהה הוחלט לעכב את שליחת שוברי התשלום לסטודנטים בעקבות מחלוקת עם משרד האוצר, שם טוענים: זה ספין בעקבות דו"ח מבקר המדינה
  שוב חשש לעליית שכר הלימוד של הסטודנטים. לאחר ההסכמים עם האוצר, ההפגנות והמחאות ובתום רגיעה מסוימת, שוב מתעורר חשש כי שכר הלימוד יעלה השנה ביותר מ-300 שקלים. מדובר במחלוקת ישנה בין משרד האוצר לבין הוועדה לתכנון ולתקצוב במועצה להשכלה גבוהה, שבמרכזה 40 מיליון שקלים, עליה דווח לראשונה ב-ynet לפני כמה חודשים.

   

  בישיבת המועצה להשכלה גבוהה שנערכה היום (ג') הוחלט פה אחד לעכב שליחת שוברים עם תוספות שכר לימוד בהתאם לעליית המדד עד אשר יתקיים דיון בנושא בשבוע הבא עם נציגי הסטודנטים. לטענת גורמים בוועדה לתכנון ותקצוב, משרד האוצר לא העביר תוספת לתקציב מערכת ההשכלה הגבוהה בגין סטודנטים נוספים שנקלטו במערכת ובשל עליית המדד.

   

  גורם בכיר במועצה להשכלה גבוהה קרא לסטודנטים במוסדות שכבר קיבלו שוברי תשלום, לא לשלם אותם בינתיים. לדברי יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, בועז טופורובסקי: "לא ייתכן שהועברו חצי מיליארד שקלים להשכלה הגבוהה תוך כדי הבטחה לסטודנטים כי שכר הלימוד יוקפא וכעת הוועדה לתכנון ולתקצוב ומשרד האוצר מנסים להתחמק מהסיכום. אנו פועלים לבטל את הגזירה ולא נשלים איתה. בינתיים, אנחנו קוראים לסטודנטים שלא לשלם את התוספת שכן היא תבוטל".

   

  משרד האוצר הודיע לפני כמה שבועות לוועדה לתכנון ותקצוב כי הוא יעביר למערכת ההשכלה כ-2,857 שקלים לכל סטודנט בשנת תשס"ט, בהתבסס על כך שהמדד לא עלה בין החודשים אוגוסט 2007 ליולי 2008. אולם בפועל, מאחר שהמדד אכן עלה, מדובר בסכום של כ-40 מיליון שקלים שמשרד האוצר אמור להעביר למערכת להשכלה גבוהה.

   

  במועצה להשכלה גבוהה אמרו, כי "מליאת המועצה קיבלה הערב החלטה לפיה היא קוראת לוועדה לתכנון ולתקצוב לעשות כל שביכולתה על מנת לעכב את הוצאת שוברי התשלום החדשים הכוללים שכר לימוד גבוה יותר עד לישיבה בנושא.

  ישיבת הוועדה לתכנון ותקצוב תתקיים ביום רביעי הבא".

   

  במסגרת ההבנות שהושגו עם הסטודנטים בתום מאבקם נגד הכוונה להעלות את שכר הלימוד בדו"ח שוחט, הבטיחה שרת החינוך, יולי תמיר, כי כל שינוי בגובה שכר הלימוד ייעשה אך ורק בתיאום עם נציגי הסטודנטים.

   

  ממשרד האוצר נמסר בתגובה, כי "הוועדה לתכנון ותקצוב קיבלה 515 מיליון שקל מראש הממשלה עבור הבראת ההשכלה הגבוהה וזה צריך להספיק להכל. כל השאר הוא ספין שאין בו כלום, שיצא ביום שנחשף הפרצוף האמיתי שלהם. הם לא פנו אלינו, זה ספין שיצא בעקבות דו"ח מבקר המדינה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אוניברסיטת תל-אביב. ארכיון
  צילום: שאול גולן
  מומלצים