שתף קטע נבחר

הודו נפרדת מהאאוטלוק - ועוברת לקוד פתוח

במשרד ראש הממשלה ההודי איבדו מיילים חשובים במשך שלושה חודשים עד שהחליטו לעזוב את Outlook Express של מיקרוסופט ולעבור ל-SquirrelMail, מערכת דואר בקוד פתוח

משרד ראש הממשלה בהודו הודיע אתמול (יום ג') על הפסקת השימוש בתוכנת הדואר Outlook Express של מיקרוסופט בקרב העובדים. ההחלטה התקבלה בעקבות חשד לווירוס שהשתלט על מערכות המיחשוב וגרם לתקלות תקשורת במשך שלושה חודשים, כך לפי דיווח הרג'יסטר.

 

משרד ראש הממשלה, בצעד נדיר יחסית, החליף את Outlook Express (הגירסה הרזה והחינמית של Outlook, שסופקה עם מערכות ההפעלה של מיקרוסופט בעבר והוחלפה ב-Windows Mail) בתוכנה SquirrelMail. לטענת עובדי המשרד, השימוש ב-Outlook Express גרם לאובדן הודעות דואר במהלך שלושה חודשים, ביניהם תכתובות רשמיות וחשובות של קצין בכיר בחיל האוויר ההודי.

  

בהודעה משותפת יחד עם נציבות המידע המרכזית ההודית, משרד ראש הממשלה אישר: "מיילים רבים שנשלחו ככל הנראה לא התקבלו. כתוצאה מכך השימוש ב-Outlook Express הופסק ועברנו ל-SquirrelMail". אותה SquirrelMail היא תוכנה מבוססת PHP, להתקנה על שרתים, שמספקת ממשק מבוסס רשת לטיפול בדואר האלקטרוני. מאז שפותחה לראשונה ב-1999, SquirrelMail זמינה ברשיון של תוכנה חופשית.

 

צרפת: חסכנו כך מיליוני יורו

ממשלת הודו המרכזית מתחילה בצעדים קטנים לקראת הקוד הפתוח, אבל בינתיים צרפת שועטת קדימה. החודש פורסם כי המשטרה הצרפתית הכתירה בהצלחה ניסוי במסגרתו הותקנה על 5,000 עמדות מחשב מערכת ההפעלה החופשית, פתוחת הקוד, אובונטו לינוקס.

 

מאז 2005 המשטרה הצרפתית מקדמת שימוש באלטרנטיבות חופשיות וחינמיות לתוכנות של מיקרוסופט כ-Open Office ו-Firefox, שאינן כרוכות בתשלום על רשיונות. המשטרה טוענת כי השינוי חסך סכומים משמעותיים בתקציב שלה - כ-70 אחוז מתקציב המיחשוב, שמיתרגמים ל-50 מיליון יורו. עד סוף 2009 יומרו 15,000 עמדות מחשב משטרתיות נוספות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים