שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בלוגר אירני שנעצר - מת בכלא
  אומיד-רזה מיר-ציאפי שהעביר ביקורת על המנהיג העליון ונכלא, מת בתאו. פעילי זכויות אדם טוענים כי נמנע ממנו טיפול רפואי. השלטונות: הוא התאבד
  אומיד-רזה מיר ציאפי, עיתונאי ובלוגר איראני, מת אתמול (ד') בבית הכלא "אווין" בטהרן לאחר שנכלא בעקבות ביקורת שמתח על המנהיג העליון, האיתוללה עלי חמינאי.

   

  מדיווח לא רשמי של פעילי זכויות אדם במדינה עולה כי ציאפי סבל מדיכאון וככל הנראה נטל כמות גדולה של תרופות, אך רופאי בית הכלא סירבו לאפשר לו להתפנות לאשפוז בבית חולים - וכתוצאה מכך הוא מת. מנגד, טוענים שלטונות הכלא כי מדובר בניסיון התאבדות והעמדת פנים.

   

  בחודש שעבר החל מיר-ציאפי לרצות מאסר של שנתיים וחצי לאחר שכתב בבלוג שלו עלבונות כלפי הנהגת איראן, ובראשה המנהיג העליון עלי חמינאי. עוד
  היה אמור לעמוד למשפט נוסף בגין ביקורת שמתח על מחולל המהפכה האיסלאמית, האיתוללה רוחאללה חומייני.

   

  עורך דינו, מוחמד-עלי דאדחאה, אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי אסיר אחר בכלא הזהיר מפני התדרדרות מצבו של הבלוגר הצעיר בן ה-25. "קראתי מייד לד"ר חוסאם פירוזי והוא מסר לי שאומי סובל מלחץ דם נמוך", אמר עורך הדין והוסיף: "הוא לקח אותו למרפאת הכלא, אבל הרופאים לא לקחו אותו ברצינות ואמרו שהוא מעמיד פנים".

   

  אוזלת יד של הרופאים?

  הרופא, ד"ר חוסאם פירוזי, מסר דיווח מפורט על האבחון הראשוני שביצע לו במרפאת הכלא, אולם לדבריו, אנשי הרפואה בכלא לא אפשרו לו לבצע את כל הבדיקות וסירבו לבקשתו להעביר את הבלוגר לאשפוז בבית חולים. הרופא כתב בדו"ח שלו שפורסם על ידי פעילי זכויות האדם, כי ציאפי סבל מחום גוף נמוך ומלחץ דם נמוך אך הרופאים סירבו לפנותו לאשפוז, ואמרו לרופא שהם יודעים לטפל במצב.

   

  שלטונות איראן הגבירו באחרונה את דיכוי הבלוגרים וחסימת אתרי האינטרנט במדינה, וביצעו מעצרים בקרב בלוגרים שמתחו ביקורת נגד השלטונות והעליבו, לטענתם, את קודשי האסלאם. לא מעט בלוגרים איראנים, שינו כתובות דואר, והחליפו את כתובות הבלוגים שלהם בניסיון לעקוף את המגבלות שמטילים השלטונות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים