שתף קטע נבחר

מחריף המאבק על גיוס בני הישיבות

אנשי תנועת "התעוררות" קובלים על-כך שאריאל שרון מתחמק מהם ומסרב לפוגשם. ממטהו של שרון נמסר, כי הפגישה תיערך ביום ה' הקרוב. במקביל, ראש הממשלה שוקל להכניס שינויים בחוק טל, שאמור להסדיר את שאלת אי גיוסם של בחורי הישיבות לצבא

לפני כחמישה חודשים הגיע יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון לאוהל המחאה של תנועת "התעוררות", והבטיח ליו"ר התנועה, בועז נול, ולאנשיה, כי יצביע נגד חוק טל, מאחר ומצפונו אינו מתיר לו להקלע למצב שבו החרדים אינם מתגייסים.
היום (א') מדווח בועז נול, כי מזה שלושה שבועות הוא מנסה לקבוע פגישה עם יו"ר הליכוד ללא הצלחה.
"ידוע לי שהוא הבטיח לחרדים להסדיר את הפטורים שלהם בחוק בתמורה לתמיכתם", אומר נול ומזהיר, כי במערכת הבחירות הזו, "התעוררות" תתקוף גם את שרון וגם את ברק, אם יתברר כי ראש הממשלה נתן התחייבות דומה.
לאחר הפניה ללשכת שרון הודיעו אנשי המטה שלו, כי היום נקבעה פגישה עם בועז נול ליום ה' הקרוב. במטה שרון מתכוונים לסגור עם החרדים על תמיכה בשבוע הבא בהוראת השעה שתעלה להצבעה בקריאה ראשונה, וכנראה שבהליך מזורז גם בקריאה שניה ושלישית עוד באותו היום.
לפי הוראת השעה שיזמו חברי הכנסת מהסיעות החרדיות, בשונה מהוראת השנה שיזמה בשעתו "ישראל אחת" והתחרטה, יוקפא המצב הקיים לארבעה חודשים. אתמול הבטיח יו"ר ש"ס אלי ישי בפומבי את תמיכת ש"ס ופעילות אנשיה לטובת שרון, אם בפגישה שתהיה לשרון בהמשך השבוע עם הרב עובדיה יוסף, יבטיח שרון, כי יקדם את הפטורים של בני הישיבות.
מלשכת ראש הממשלה נמסר הבוקר, כי ראש הממשלה, אהוד ברק, קיים הבוקר דיון בפורום משפטי וצבאי על משמעויות החלטת בג"ץ בעניין הסדר הפטור לבני הישיבות, ואופן יישום ההחלטה.
ברק הורה לצה"ל להשלים בתוך 60 יום את עבודת המטה, וההתארגנות לגיוס לאור החלטת בג"צ. במקביל, מינה ברק את השר מיכאל מלכיאור לעמוד בראש צוות שימליץ על שיפורים שניתן לעשות בחוק טל בהקדם.
בהודעה נמסר עוד, כי ראש הממשלה רואה בחיוב את האפשרות להכניס שינויים קלים בחוק טל, זאת לאחר שיחות שקיים עם גורמים שונים, ביניהם רבנים, אנשי "התעוררות" ואישי ציבור נוספים.
בין השינויים שאליהם מתכוון ברק: אין גיוס בכפייה, אלו שלא יגוייסו יתרמו במסגרת שירות אזרחי בקהילה, ובנוסף, יכלל בחקיקה ההיבט המוסרי, ש"מי שנותן יותר, מקבל יותר".
מפלגת "שינוי" הזהירה היום את שרון וברק שלא להגיע להסדר עם החרדים בשל מערכת הבחירות, שיעניק להם פטורים כחוק, מאחר וכך תפגע בציבור חילוני שלם.
"אחת מהסיבות לנפילת ברק היא חוק טל" אמר יו"ר שינוי, ח"כ טומי לפיד, שהזהיר את שרון מוויתור דומה.
שרון מנהל באחרונה מגעים עם החרדים, הדורשים, שבתמורה לתמיכתם בו, יפתור בחקיקה את בעיית גיוס בני הישיבות.
בתחילת השבוע ייפגש שרון עם הרב עובדיה יוסף, שיעלה בפניו את הדרישות. אם שרון ייענה לדרישות אלו, הצהיר אמש (יום שבת) יו"ר ש"ס, אלי ישי, שהוא יקבל את תמיכתה הגורפת של ש"ס, כולל יציאה לשטח של פעיליה הרבים בהתגייסות למענו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
ברק. בודק שינויים לחוק טל
צילום: ערוץ 2
צילום איי אף פי
שרון. נסוג מעמדתו
צילום איי אף פי
שאולי שם טוב
נול. יתקפו את ברק ושרון
שאולי שם טוב
צילום:גלי תיבון
מזהיר את שרון. לפיד
צילום:גלי תיבון
מומלצים