שתף קטע נבחר

אייזאה תומאס מאמן אינדיאנה

חתם על חוזה ביום חמישי, אחרי שחיסל את חובותיו לסי.בי.איי. החוזה לארבע שנים צפוי להכניס לתומאס 20 מליון דולר, אבל לא לשחרר אותו מהשאלה המטרידה, איך משאירים את ששת כוכבי הקבוצה,שהקיץ הם סוכנים חופשיים

אייזאה תומאס הוא המאמן החדש של אינדיאנה פייסרס. חוזה לארבע עונות בין הצדדים נחתם ביום חמישי והוא צפוי לשלשל לחשבונו של תומאס 20 מיליון דולר. תומאס יחליף בתפקיד את אחד מיריביו הקשים בקריירת המשחק שלו, לארי בירד. מינויו של תומאס למאמן הפייסרס התאפשר אחרי שהשחקן מכר את חלקו בליגת הסי.בי.איי וחיסל אותו חובותיו לבעלי הקבוצות בליגה.
עונת 01-2000 תהיה עונתו הראשונה של תומאס כמאמן באנ. בי.איי. כשחקן נחשב תומאס לרכז מצויין בעל אופי יוצא דופן וווינריות מרשימה. בשנת 1979 זכה באליפות ה-NCAA עם קבוצת הכדורסל של אוניברסיטת אינדיאנה. בשנת 1981 נבחר שני בדראפט על-ידי דטרויט פיסטונס, אותה לא עזב עד לפרישתו ב-1994. במהלך 13 שנותיו בליגה, קלע תומאס 19.3 נקודות ומסר 9.3 אסיסטים למשחק והוביל את דטרויט לזכיה בשתי אליפויות רצופות, בשנים 89 ו-90.
לאחר פרישתו מונה תומאס לנשיא הטורונטו ראפטורס ובהמשך אף שימש כפרשן כדורסל ברשת NBC. ב-1999 רכש את ליגת ה-CBA והחל מאתמול הוא סוגר מעגל כמאמן אינדיאנה.
תומאס, שכבר התייצב כמאמן הפייסרס בליגת הקיץ בבוסטון, אמר: "תפקידי להמשיך ולפתח את הצעירים בקבוצה, להוציא את המירב מהכוכבים הותיקים ולהוביל את אינדיאנה לשלב אליו לא הצליחה להגיע בעבר".
למרות האופטימיות, ספק רב אם תומאס יקבל לידיו השנה את הסגל היעיל שהצליח כל-כך בעונה שעברה. זאת משום ששישה מהשחקנים הם סוכנים חופשיים הקיץ: רג'י מילר, גיילן רוז, אוסטין קרושר, מארק ג'קסון, ריק סמיתס וסם פרקינס. בהנחה שלא כל השישה אכן ישארו באינדיאנה, ינסה תומאס לנצל את הפוטנציאל של הצעירים, ג'ונתן בנדר ואל הרינגטון ולהפוך אותם לכוכבים כבר העונה.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
ווינר. אייזאה תומאס
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים