שתף קטע נבחר

"כמו שהוא היה גבר לדרוס, שיהיה גבר להודות"

מלי יזדי, שנפצעה קשה בתאונת הפגע וברח שבה נדרסה למוות חברתה מיטל אהרונסון, הגיעה לראשונה לבית המשפט על כסא גלגלים לדיון במשפט שני הנאשמים בהריגה. היא אמרה בדמעות: "שניהם אשמים באותה המידה. זו לא רוח הקודש נהגה"

חמישה חודשים וחצי לאחר שנפצעה קשה, בתאונה שבה נהרגה חברתה הטובה מיטל אהרונסון ז"ל, הגיעה הבוקר (יום א') לראשונה מלי יזדי על כסא גלגלים לבית משפט המחוזי בתל-אביב לדיון במשפטם של שלום ימיני ושי סימון, הנאשמים בהריגת חברתה. "כמו שהוא היה גבר לדרוס, ככה הוא צריך להיות גבר לקום ולהודות. שניהם היו ברכב ואחד מהם נהג, ולא רוח הקודש", אמרה בדמעות.

  

יזדי הגיעה כשהיא מלווה באמה, בוכה ויושבת על כיסא גלגלים. היא אמרה לעיתונאים: "שניהם היו ברכב ואחד מהם נהג, זו לא רוח הקודש נהגה. אני לא ראיתי מי נהג, ראיתי רק רכב מגיע במהירות. שניהם אשמים באותה מידה, הם היו יכולים להזעיק עזרה ואז אולי מיטל היתה נשארת בחיים. אם היו מנסים לעזור לה, אבל זה לא עניין אותם בכלל. היינו כמו אבנים על הכביש והם העיפו אותה. נכון שזה קשה פיזית, אבל נפשית אני גמורה". 

 

היום היתה אמורה להישמע בבית המשפט עדותה של יזדי, אולם עורכי הדין הסכימו לוותר על העדות ולהגיש את חקירתה במשטרה בהסכמה ולכן יזדי הגיעה היום רק לצפות במשפט.

 

כעבור שעתיים, עזבה את האולם עם בני משפחתה: "הם שפנים שהם לא מודים במה שהם עשו", אמרה בצאתה, "יש בחורה מתחת לאדמה והם צוחקים בבית המשפט". בני משפחתה אמרו: "הם צריכים להתבייש שאף אחד, לא הם ולא בני משפחתה, ניגש אליה לבקש סליחה".  

 

לאחר שיזדי עזבה את בית המשפט, אמר ימיני כי בתשובה לשאלה מדוע לא ביקש את סליחתה של יזדי: "מגיע לה ולאמא שלה סליחה אבל לא בגלל שאתם שאלתם, אלא בגלל שמגיע לה". לאחר מכן פנה ימיני לסימון ואמר: "בוא נלך לעשות פוליגרף משטרתי ומה שייצא ייצא". סימון לא ענה לו.

 

היום העידה חן לביא, אחותו של ויקטור לביא, בעל המכונית. חן סיפרה כי בבוקר שלמחרת התאונה התקשר אליה שי סימון. היא ואמה אף פגשו אותו, והוא אמר להן: "עשיתי תאונה". שלום ימיני ושי סימון - השניים שהיו ברכב הפוגע - נאשמים בעבירות של הריגה, גרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, הפקרה לאחר פגיעה, נהיגה בשכרות ועבירות נוספות. 


לא הצליחה לעצור את הדמעות. מלי יזדי עם אמהּ (צילום: עופר עמרם)

 

בשבוע שעבר החליט בית המשפט לשחרר את סימון למעצר בית. ימיני שוחרר גם הוא למעצר בית בחודש שעבר - לאחר שהשופט קבע כי הראיות בתיק חלשות.

 

לפני שבועיים וחצי הודה והורשע בעל הרכב, ויקטור לביא, שלא היה בו בזמן התאונה - בעבירות של נהיגה תחת השפעת אלכוהול, תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות ובריחה ממשמורת חוקית. הפרקליטות מתכוונת לדרוש מבית המשפט לגזור עליו עונש מאסר בפועל וכן לפסול את רישיונו לתקופה ממושכת. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מלי יזדי בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
מיטל אהרונסון ז"ל ומלי יזדי
צילום רפרודוקציה: שאול גולן
נאשם. שלום ימיני
צילום: עופר עמרם
הרכב בו נסעו הנאשמים
צילום: אגף התנועה משטרת מחוז תל אביב
מומלצים