שתף קטע נבחר

8 גברים נאשמים שסחרו בנשים והלבינו הון

קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת מקום לשם זנות, סרסרות, ניהול בתי בושת, כליאת שווא, תקיפה ואיומים - הם רק חלק מהסעיפים בהם מואשם הנאשם המרכזי בפרשה, רמי סבן. שמונת הנאשמים ניהלו בתי בושת בתל-אביב ורמת-גן

פרשה חמורה של סחר בנשים הבשילה היום (א') לכתבי אישום נגד שמונה גברים, בהם רמי סבן בן 35 ממושב מגדים, שמואל מלכה בן 33 מאותו מושב, דוד מוראידי בן 38 מתל-אביב, ואחיו יעקב בן 40 מחולון.

 

בכתב האישום 23 סעיפים, בהם מוזכרות פרשיות שאירעו בין השנים 1999 ל-2008, במהלכן גרמו הנאשמים לנשים לעזוב את מולדתן לצורך העסקתן בזנות, סחרו בהן בין יבשות ומדינות, ניהלו בתי בושת והעסיקו את הנשים בזנות בישראל.

 

פרקליטות מחוז תל-אביב הגישה את כתב אישום באמצעות עורכי הדין פיה גלבר וניצן שפיר. לסבן, הנאשם העיקרי בפרשה, מיוחסים 23 אישומים שונים. בין היתר, הוא נאשם בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת מקום לשם זנות, סרסרות, גרימה לאדם לעזוב את המדינה בה הוא מתגורר לשם עיסוק בזנות, ניהול בתי בושת, כליאת שווא, תקיפה, איומים, זיוף, הלבנת הון והטרדת עדים.

 

על פי אחד האישומים, בינואר 2000 הכיר סבן אשה בשם אנג'לה המתגוררת ברוסיה וקשר איתה קשר לסחור בנשים לצורך העסקתן בישראל. היא הונחתה לאתר עבורו נשים המעוניינות להגיע לישראל. אנג'לה פרסמה מודעה בעיתון ונפגשה עם אשה שהסכימה להגיע לישראל ולעבוד כרקדנית או בזנות. היא אף הסכימה לעבוד בשלושת החודשים הראשונים ללא שכר. לאחר מכן העבירה אותה אשה תצלום שלה בבגד ים וסוכם איתה על משכורת של 1,000 דולר בחודש למשך שנה. בהמשך היא הוברחה לישראל בסיוע בדואים ממצרים.

 

עוד על פי כתב האישום, במשך כשלוש שנים, החזיקו הנאשמים מספר בתי בושת בתל-אביב וברמת-גן. במהלך התקופה הזו סיפקו אותן נשים שירותי מין לעשרות לקוחות ביום וגבו סכומים שבין 100 ל-400 שקלים מכל לקוח.

 

הנאשמים לקחו כספים, על פי אחוזי ההשתתפות שלהם בכל אחד ממכוני הליווי. סבן קיבל יותר מ-1.1 מיליון שקלים, דוד מוראידי קיבל 2.6 מיליון שקלים וכך גם הנאשם החמישי בפרשה, ראובן חודיאנטוב מראשון לציון.

 

במקביל, ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרם של הגברים עד תום ההליכים המשפטיים, בטענה שהם מסוכנים לנוכח ריבוי העבירות וחומרתן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דירה בה הוחזקו הנשים
באדיבות דוברות משטרת תל אביב
מומלצים