שתף קטע נבחר

פרידמן על אסירי חמאס: אנחנו לא פראיירים

שר המשפטים, דניאל פרידמן, ונציגי שירות בתי הסוהר, הציגו לממשלה את ההמלצות להחמרת תנאי הכליאה של האסירים הביטחוניים. בין היתר, המליצו למנוע מהאסירים ללמוד לתארים ולבגרויות, לקרוא עיתונים ולצפות בטלוויזיה

שירות בתי הסוהר המליץ היום (א') לממשלה לצמצם ביקורים לאסירים פלסטינים, וכן למנוע לימודים אקדמיים וצריכת אמצעי תקשורת. ההמלצות הוגשו במסגרת ועדה שאותה מרכז שר המשפטים, דניאל פרידמן, שהמלצותיה יוגשו לאישור הממשלה הבאה. "אמנם אנו הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, אך אנחנו לא צריכים להיות הפראיירים היחידים", אמר פרידמן.

 

השר פרידמן וגורמי שירות בתי הסוהר סקרו את עבודתם לקראת הגשת מסקנות של ועדה שנועדה לגבש קריטריונים להחמרת תנאי הכליאה של אסירים ביטחוניים, במטרה להפעיל לחץ לשחרור שליט. הוועדה תשלים את עבודתה בשבוע הקרוב ומסקנותיה יאושרו על-ידי הממשלה ה-32 בראשות בנימין נתניהו. בפועל - חלק מהסנקציות כבר הופעלו.

 

נציגי שירות בתי הסוהר שהשתתפו בדיון דיווחו לשרי הממשלה על ההטבות והזכויות של אותם אסירים שבהן ניתן לפגוע. בין היתר, לדבריהם, ניתן לצמצם את הביקורים של בני המשפחות ולמנוע מהם מגע פיזי. כמו כן ניתן למנוע מהם לימודים אקדמיים ולימודים לבגרויות ישראליות. בשב"ס ממליצים גם למנוע מהאסירים צריכה של טלוויזיה, רדיו ועיתונים. לדבריהם, פעולות אלה ניתנות לביצוע מיידי על פי החוקים הישראלים והבינלאומיים.

 

עוד בין ההמלצות - שינוי חקיקה שתאפשר מניעת שחרורים מינהליים וביקורי עורכי דין. עם זאת התריעו נציגי השב"ס וגם שר המשפטים, שלא ניתן לפגוע בפגישות של אנשי הצלב האדום עם האסירים וכן לא ניתן לפגוע בנושאים הקשורים לדת, פולחן ולהעברת מכתבים.

  

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ציין כי הנחה לפגוע בהטבות, כל עוד אין פגיעה באמנות ובחוקים בינלאומיים. שר המשפטים אמר: "אנחנו לא צריכים להקרין חולשה". שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, הגיב: "כמה נעים לשמוע פרשנויות שלך". אולמרט עקץ בתגובה את פואד ואת מפלגתו: "אם הייתם אוהבים לשמוע את פרידמן, אולי היו לכם היום 18 מנדטים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא פראיירים. דניאל פרידמן
צילום: גיל יוחנן
אסיר פלסטיני. אילוסטרציה
צילום: רויטרס
מומלצים