שתף קטע נבחר

הורדתם סרט - תרצו לספר על זה בפייסבוק?

אתר השיתוף Pirate Bay הנמצא במאבק משפטי הוסיף באתר אפשרות לחלוק קישורים להורדה גם באמצעות פייסבוק. תעשיית המוזיקה תצטרך להחליט אם לדרוש את הורדת העדכונים

עמוד הפרופיל שלכם ברשת החברתית פייסבוק מתעדכן אוטומטית בתמונות שאתם מעלים, בהערות שאתם כותבים, בתגובות לחברים באירועים אליהם אתם מתכוונים ללכת ולמעשה בכל פיסת מידע שאנחנו חולקים במודע או שלא במודע. אבל האם תהיו מוכנים לחלוק אילו סרטים אתם מורידים באמצעות תוכנות שיתוף קבצים?

 

המשפט של מפעילי אתר Pirate Bay, המתקיים בימים אלה בשוודיה, לא מונע מהחבורה להמשיך להפעיל את האתר ולפתח אותו. אחת האפשרויות שנוספו לאתר, על פי דיווח של torrentfreak, היא כפתור Share On Facebook - אשר מעדכן על דבר ההורדה בפרופיל הפייסבוק של מי שביצע אותה (במקום לגזור ולהדביק את הקישור באופן ידני). כך, כל החברים שלכם יכולים לראות מה הורדתם, ואף להוריד את זה בעצמם ישירות מפייסבוק.


 

"אני מקווה שאנשים לא ישתמשו בזה בשביל להוריד תוכן מפר זכויות יוצרים", כתב ריי בקרמן, עורך דין העוקב ביומן הרשת שלו אחרי המלחמה של תעשיית המוזיקה בתופעת שיתוף הקבצים.  "...או לפחות לא חומרים של ארבע חברות המוזיקה הגדולות חובבות הדיונים המשפטים", הוא מזהיר. מאחר שגולשי פייסבוק רבים מספקים לא מעט פרטים מזהים, ולפעמים אפילו מספר טלפון וכתובת, בקרמן מתריע שחברות המוזיקה יעשו שימוש במידע על מנת לתבוע אותם.

 

לא ברור אם פייסבוק תחסום בשלב זה או אחר את העדכונים הללו, אך יתכן שכמות גדולה של גולשים תשתמש באפשרות הזאת ותפרסם את הקישורים להורדות. ניתן להעריך כי מדובר במהלך מכוון של מפעילי Pirate Bay מאחר שבמקרה כזה תעשיית המוזיקה תצטרך להחליט אם היא תאבק גם בפייסבוק ותבקש ממנה להוריד את הקישורים הללו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים