שתף קטע נבחר

נתניהו מתחייב: דמי אבטלה לעצמאים

הליכוד נתן ל"ישראל ביתנו" התחייבות בנספח שצורף הערב להסכם הקואליציוני להעביר בהקדם לקריאה שניה ושלישית את הרחבת הזכאות לדמי אבטלה על עצמאים. בנוסף, כולל הנספח הארכת הפטור מאגרת טלוויזיה לאזרחים ותיקים

הליכוד נתן ל"ישראל ביתנו" התחייבות להסדיר בחוק מתן דמי אבטלה לעצמאים, ולהאריך בשנתיים את תוקף מתן הפטור מאגרת טלוויזיה לאזרחים ותיקים. ההתחייבות ניתנה בנספח שצורף אתמול בערב (ב') להסכם הקואליציוני. לפי הנוסח, העצמאים יקבלו את דמי האבטלה בתנאים שווים לאלו של השכירים.

 

 

לפי ההסכם, הממשלה שתושבע מחר בכנסת תעביר בהקדם לקריאה שניה ושלישית את הרחבת הזכאות לדמי אבטלה על עצמאים בני 16 עד 67, ששילמו את דמי הביטוח הלאומי. מדובר בתיקון לחוק הביטוח הלאומי, שעבר בקריאה ראשונה בכנסת הקודמת ביוזמת ח"כ סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו). היוזמה החלה עוד בתקופת כהונתו של מיסז'ניקוב כיו"ר ועדת הכספים.

 

הממשלה החדשה תידרש לבקש ולקבל את אישור הכנסת להחיל את דין הרציפות על הצעת החוק, כדי שהבית יכניס אותה לספר החוקים. מיסז'ניקוב, שניהל בשם סיעתו את המו"מ הקואליציוני, סיכם עם מקבילו מהליכוד ח"כ גדעון סער כי ממשלת נתניהו גם תקצר את תקופת האכשרה של העצמאים לקבלת דמי האבטלה, וכן תקים קרן שתסייע להם לעבור את המשבר. על היקף הקרן יוחלט בהסכמה לאחר שהממשלה תצא לדרך.

 

מאבק שנמשך כבר 15 שנה

מיסז'ניקוב אמר במעמד חתימת הנספח להסכם כי הוא מקווה שהשלמת החוק תשים קץ למאבק השכירים על זכאותם לדמי אבטלה, שנמשך כבר 15 שנה. "יש צורך לתת ביטחון ממשי למקימי עסקים קטנים ובינוניים, בהיותם מנוף חשוב לקידום כלכלת ישראל, במיוחד בתקופת המשבר הכלכלי ומצוקת האשראי שמביאים את בעלי העסקים אל סף פשיטת רגל", אמר מיסז'ניקוב.

 

הפטור מאגרת הטלוויזיה לאזרחים הוותיקים ניתן לראשונה לפני מספר שנים ביוזמת "ישראל ביתנו", כאחד מתנאי הצטרפותה לקואליציה. לפי ההסדר שהשיגה במסגרת הכספים הקואליציוניים שקבלה, האוצר העביר לרשות השידור עשרות מיליוני שקלים לכיסוי הפסדי ההכנסות תמורת הפטור.

פורסם לראשונה 30/03/2009 20:11

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטס מיסז'ניקוב. ביטחון ממשי לעצמאים
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים