שתף קטע נבחר

ליברמן עם צמרת המשטרה: השר יידע מה לעשות

לא מעט גבות הורמו כאשר לטקס חילופי השר לביטחון פנים הגיע שר החוץ, החשוד בפלילים אביגדור ליברמן. כאשר נשאל לגבי חקירתו הצפויה, חזר ועקץ: ודאי אשמע עליה מהתקשורת

"יצחק אהרונוביץ' מכיר את העבודה ויודע מה לעשות". כך אמר בצהריים (יום ד') יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, הנתון תחת חקירת משטרה זה זמן רב, בטקס שבו נכנס חברו למפלגה לתפקיד השר לבטחון פנים.

 

נוכחותו של ליברמן בטקס, שאליו הגיעה צמרת המשטרה - ובין היתר מי שממונים על ניהול חקירתו שלו - הפתיעה רבים וגרמה להרמת גבות בקרב כמה מהנוכחים.

ליברמן, שהסביר כי בכוונתו לבקר בכל הטקסים שבהם מתמנים אנשיו לשרים, נראה מחוייך, והצהיר: "אני מרוצה מהממשלה".

 

כשנשאל לגבי חקירתו הצפויה, השיב שר החוץ כי ודאי ישמע עליה מהתקשורת, כמו שהיה בפעמים קודמות. בנימה מבודחת הסביר שעיקר דאגותיו כעת מופנות לשאלה מי ינצח הערב במשחק הכדורגל בין ישראל ליוון.

 

ומה לגבי השר החדש? בקהל היה מי שטרח להזכיר ש"מי שלא רצה את אהרונוביץ' בתור מפכ"ל - קיבל אותו כשר הממונה". השר היוצא, אבי דיכטר קיבל את פניו של השר הנכנס: "אתה תמצא שסדרה של תהליכים אסטרטגיים בוצעו במשרד לביטחון פנים, במשטרה ובשירות בתי הסוהר". 


סקירת משמר הכבוד. יודע מה לעשות (צילום: דודי ועקנין)

 

"שירות בתי הסוהר הכפיל את עצמו", אמר דיכטר, "המשטרה לא רק עברה מתיחת פנים, אלא תהליך של הארכה ועיבוי. בשנתיים האחרונות הורידה המשטרה את עקומת הפשיעה כלפי מטה ואת הפושעים כלפי מעלה - לכלא. המשטרה והשב"ס הפכו לגופים אפקטיביים יותר ממה שהיו בעבר", אמר.

  

תחזית מדיכטר: השערות שלך ילבינו

דיכטר פנה לשר אהרונוביץ' והוסיף: "הדרך עוד ארוכה, גם המעט שנשאר שחור בשערות שלך - סביר להניח שישתנה - ואל תהיה אופטימי. גם אני הייתי אופטימי ואתה יכול להסתכל עלי".

 

אהרונוביץ', המכיר היטב את המדים הכחולים, פנה לפיקוד המשטרה הבכיר ואמר

כי הוא סוגר מעגל: "לפני כמעט 40 שנה קשרתי את גורלי עם שירות למען ביטחון המדינה ואכיפת החוק בה, עת התגייסתי כקצין צעיר למשמר הגבול. האתגרים הניצבים בפני מערכת ביטחון בישראל קשים ומורכבים שבעתיים, ודווקא כיום, בשל ההשלכות הביטחוניות והחברתיות הנובעות מהמשבר העולמי".

 

"אני תקווה ותפילה כי היכרותי רבת השנים עם בעיות ביטחון הפנים ואיתכם יסייעו לכולנו יחד להצליח ולנווט את ספינת ביטחון הפנים אל חוף מבטחים למען חברה ומדינה טובות וראויות יותר לכולנו", אמר השר החדש לשוטריו, שכזכור - הבטיחו עוד לפני הבחירות כי לאחר הרכבת הממשלה - יחקרו פעם נוספת את יו"ר מפלגתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. השר כבר יודע
צילום: דודי ועקנין
אהרונוביץ' והמפכ"ל. שר חדש
צילום: דודי ועקנין
מומלצים