שתף קטע נבחר

בפעם השלישית החודש: אזעקת שווא בגליל

בצהריים נשמעה אזעקה במעלות, שלומי, כפר-ורדים ובמקומות נוספים בגליל המערבי. אחרי בדיקה התברר כי מדובר באזעקת שווא. תושב מעלות: שמענו אזעקות וירדנו למקלטים

אזעקה נשמעה בצהריים (יום ה') במקומות רבים בגליל המערבי. לאחר סריקות שהתבצעו באזור התברר כי לא היו נפילות ושמדובר באזעקת שווא.

 

סמוך לשעה 13:15 נשמעה אזעקה במעלות, שלומי, כפר-ורדים ובמקומות נוספים בגליל המערבי. תושבים רבים ירדו למקלטים. אסף כהן, סטודנט מאלקוש, הסמוך למעלות, סיפר ל-ynet: "היתה פאניקה מסביב, אנשים רצו למקלט וחלק מהאנשים נשארו שם למרות שנראה שיש שקט. לא ברור אם זו הייתה טעות".

 

יוסי אוחנה מכפר ורדים סיפר: "שמענו אזעקות עולות ויורדות. המשפחה עברה לממ"ד. אנחנו לא יודעים מה קרה". יאיר, תושב מעלות-תרשיחא, הוסיף: "שמענו אזעקות וירדנו למקלטים. לא הודיעו לנו כלום. לא שמענו נפילות, אבל החלטנו לצאת בכל מקרה. יש חשש מסביב, קצת לחץ של אנשים שמתקשרים לברר".

 

ראש המועצה המקומית כפר ורדים, סיון יחיאלי אמר: "כנהוג במקרים כאלה התבקשו התושבים לשהות במרחבים מוגנים למשך 15 דקות, עד שמתברר סופית האם ישנן נפילות. עד כה, מבירורים שערכתי מול גורמי הביטחון, לא אותרו נפילות בשטח המועצה".

 

מדובר בפעם השלישית בתוך חודש - בה נשמעת בגליל אזעקת שווא. לפני שבוע וחצי נשמעה אזעקה בקריית-שמונה ובאצבע הגליל. לאחר כחצי שעה של סריקות התברר כי לא נורו קטיושות לעבר ישראל ושמדובר באזעקת שווא.

 כמה  ימים קודם לכן הופעלה האזעקה בקריית-שמונה - שתי נשים לקו בחרדה בעקבות ופונו לטיפול בחדר המיון הקדמי בעיר.

 

הפעם האחרונה בה נורו קטיושות לעבר ישראל היתה בחודש פברואר - אז פגעה קטיושה סמוך לבית ביישוב בגליל המערבי. שלושה בני אדם נפצעו באורח קל, שניים לקו בחרדה ונזק נגרם למבנה. היה זה הירי השלישי לעבר ישראל מהצפון בתקופה האחרונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תושבים ירדו למקלטים. ארכיון
צילום: חגי אהרון
מומלצים