שתף קטע נבחר

י-ם: משמרות הצניעות ומאבקן בחנות מחשבים

צעיר חבר משמרות הצניעות מואשם כי איים ברצח על עובדי חנות מחשבים בבירה, תקף לקוחות והשחית סחורה. בנוסף, ניהל בחנות תפילות המוניות כדי לשבש פעילותה

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (יום ה') כתב אישום נגד חבר "משמרות הצניעות" של העדה החרדית, המואשם כי תקף לקוחות שהגיעו לחנות מחשבים בשכונת גאולה בעיר, השחית סחורה בחנות והפריע את פעילותה.

 

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד גלית שוהם מפרקליטות מחוז ירושלים, עולה כי הנאשם, שמואל וייספיש בן 22, השתייך לארגון הנקרא "ועד גאולה", המהווה חלק ממשמרות הצניעות. כתב האישום כולל עבירות התפרעות, סחיטה באיומים תקיפה בנסיבות מחמירות והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

 

וייספיש, שנהג להזדהות בשם הבדוי נחמן גולד, מואשם כי החל מחודש יוני 2008 נהג להגיע לחנות מחשבים הנקראת "ספייס גרינטק" בכיכר השבת בעיר יחד עם כ-20 חברים נוספים במשמרות הצניעות, כדי להפגין נגד פעילותה במקום.

 

במהלך ההפגנות נהג וייספיש וגרש לקוחות שהיו בחנות, תקף אותם ואיים עליהם כי לא ירכשו מוצרים בחנות. הוא איים על עובדי החנות כי ירצח אותם וישרוף את החנות אם תמשיך בפעילותה, וכינה אותם "נאצים, "שורפי נשמות" ו"חזירים". במהלך אחת ההפגנות השליך וייספיש אבן לעבר החנות, שפצעה את אחד מעובדי המקום.

 

בנוסף, הוא נהג להכנס לחנות ולגרום נזק לסחורה, ובנוסף חסם את הכניסה ואף ערך תפילות

המוניות בתוך החנות כדי להפריע לפעילותה.

  

על פי כתב האישום, באחד המקרים ניסו וייספיש וחבריו לנתק את זרם החשמל לחנות. כשתוקנה התקלה גררו וייספיש ואדם נוסף את מנהל החנות אל מחוץ למקום, ואז אחז בו כדי לאפשר לחברו להכות אותו. וייספיש נעצר באחת מהתפרעויותיו בחנות, ובחקירתו הזדהה בשמו הבדוי, ושיקר כשנשאל על שמות הוריו ועל מקום מגוריו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חרדים לצניעות
צילום: חיים צח
מומלצים