שתף קטע נבחר

העדות נחשפת: "חסידי הרב התעללו כמו בשואה"

האם המתעללת מירושלים חתמה על הסכם עדת מדינה, וחשפה בעדותה מסכת קשה שעברה על ילדיה. בין השאר סיפרה כי חסידיו של אליאור חן השקו את בנה בן ה-3 לשוכרה, ונעלו את אחד מילדיה במזוודה - כשהכיפה בפיו שלא יצעק

אלימות מזעזעת, קשה, סדיסטית ובלתי נתפסת - זו היתה מנת חלקם המצערת של הילדים שנפלו קורבן להתעללות בכת של "הרב" אליאור חן. עדויותיה של האם המתעללת מירושלים, שהפכה לעדת מדינה, הותרו בחלקן לפרסום היום (א') ומציגות תמונה מחרידה של יחס אכזרי והתעמרות בילדיה. בית המשפט, לבקשת הפרקליטות, השמיט מהעדות חלקים נרחבים הקשורים במעורבות חן במעשים.

 

בעדותה של האם היא מתארת את מעשי חסידיו של הרב חן, וגם מספרת על תחושותיה: "הרבה פעמים חשבתי שזה כמו בשואה, שבטח כך זה היה שם, אבל פשוט חשבתי שמהייסורים האלה נהיים

מתוקנים, שדרך הייסורים ודרך הכאב והצער - הילדים יהיו צדיקים". בעדותה מייחסת האם מעשים רבים גם לאליאור חן עצמו.

 

האם המתעללת סיפרה על אחד מילדיה שחסידיו של חן השקו אותו ערק, כשהיה רק בן שלוש. "אני זוכרת שאחרי כן הוא הקיא הרבה, והחלפתי לו את הבגדים. אף פעם לא ראיתי ילד קטן כל כך שיכור, ונורא דאגתי... הצטערתי, אבל אמרתי תהיי חזקה, תהיי חזקה, הוא רק מנסה לעזור לו שהוא יהיה ילד טוב".

 

היא סיפרה כי חסידיו של חן המואשמים גם הם בפרשה - אברהם קוגמן, שמעון גבאי ואברהם מסקלצ'י - מנעו מילדיה שינה. לדבריה, הם הכריחו את ילדיה להישאר ער כל הלילה, לעמוד, לא לאכול, ולשתות ערק.

 

מכות רצח וכוויות

האם סיפרה לחוקרים כי היתה עדה לכך שאחד מחסידיו של חן היכה את בניה. "הוא החטיף לו בוקסים וסטירות ודחף אותו", היא סיפרה. "הילד שלי פשוט עמד לידי ואז התחלתי לחשוב שככה הנאצים פעלו. אף פעם לא הייתי בכזה מצב ולא ידעתי איך להגיב. זה לא היה מצב נורמלי, זה פשוט לא נורמלי לראות מישהו מרביץ מכות רצח".

 

בעדותה אמרה האם כי קוגמן היה יושב סביב השולחן, סמוך לבנה ומאכיל אותו בכוח. היא סיפרה: "הוא היה מאכיל אותו כמויות לא נורמליות. זה היה כביכול מסע של חינוך - אתה תאכל מה שאני אומר לך לאכול. הוא היה דוחף לו אוכל, ונותן לו מכה כדי שיאכל את זה.

 

"במקרה אחר הענישו את ילדיה בכוויות. כשבנה בכה, פנה אליה: "מה הוא כל כך בוכה, אם הוא היה ילד נורמלי , זה לא היה קורה לך".

 

מקרה מזעזע נוסף מתארת האם כשחסידיו של חן סגרו את אחד מילדיה במזוודה. "הוא היה ממש כמו כדור", סיפרה. " קשרו לו את הידיים והרגליים ביחד כמו איזה עוף, ותקעו לו כיפה בפה כדי הוא לא יצעק".

 

מסכת ההתעללויות שהאם מתארת כמעט שאינה נגמרת. היא מספרת על אחד האירועים שבו אחד החסידים היכה את בנה באגרוף היישר לפיו. לדבריה, אחת השיניים של בנה נשברה ופיו התמלא דם. כששאלה את החסיד - קוגמן - מדוע בנה הוכה, ענה "הוא עיצבן אותי, הייתי חייב לו בכל מקרה".

 

"חשבתי שככה זה תיקונים"

לשאלת החוקר מה עשתה האם בנידון, ענתה: "אני סבלתי יום-יום, אבל חשבתי שככה זה תיקונים, שבאמצעות הייסורים האלה - הם יהיו מתוקנים, הייתי מעדיפה להיות במקומם, לקבל את הייסורים, אבל זו לא השאלה".

 

על השאלה מדוע לא התלוננה, ענתה: "אני חושבת שההשפעה החזקה הזו, שאליאור הוא כמו אלוהים, הובילה אותי לשתוק. אמרתי לעצמי 'מה, אני אבוא ואתלונן עליהם? אחרי כל מה שהם עשו לנו - אסור לנו להתלונן".

 

בסוף חקירתה התייחסה לחן עצמו, ואמרה: "הוא סדיסט, חולה, רשע, אפילו השוויתי אותו להיטלר. אני חושבת שהוא רק בן אדם חולה מאוד. נסחפתי

בממדים לא נורמליים, אבל אני רק יכולה להגיד את זה היום, אחרי שעברתי את כל זה. הייתי שפוטה של אנשים משוגעים, רשעים וחולי נפש".

 

בתגובה לפרסום עדותה של האם אמר ל-ynet אריאל עטרי, עורך דינו של אליאור חן כי "שנה שלמה טענו נציגי הפרקליטות שהאם היא אשה מניפולטיבית ושקרנית. ועכשיו, כשהיא מוכנה לשקר תמורת הקלה בעונש, הם סוגדים ליושרה. חבל שתמורת הקלה בעונש האמא מוכנה להמציא סיפורים שאפילו דמיונם הפרוע של ילדיה לא הצליח להמציא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם המתעללת
צילום: גיא אסיאג
באדיבות משטרת ישראל
אליאור חן. "סדיסט"
באדיבות משטרת ישראל
מומלצים