שתף קטע נבחר

עובדי רבוע כחול יקבלו תוספת שכר

בזמן שאלפי חברות מקצצות בשכר ובתנאי העובדים, חתמה ההסתדרות על הסכם עבודה עם רשת השיווק להסדרת תנאי עבודתם של 6,000 עובדי הרשת, ששכרם הממוצע מגיע לפחות מ-5,000 שקלים

בזמן שאלפי חברות מקצצות בשכר ובתנאים של העובדים במקרה הטוב, יש עובדים ודווקא לא מהמבוססים ביותר שמקבלים תוספת: ההסתדרות חתמה היום על הסכם עבודה עם רשת השיווק רבוע כחול להסדרת תנאי עבודתם של 6,000 עובדי הרשת. ההסכם יחול על העובדים הקבועים, שמהווים את רובם המכריע של השכירים ברשת, ויחול גם על הרשתות הבנות. כך נודע ל-ynet.

 

 

לפי ההסכם, יקבל כל עובד עם ותק של שנתיים לפחות תוספת שכר של 4%. עובדים שכיום אין להם ותק של שנתיים יקבלו את תוספת השכר אם וכאשר יצברו ותק כזה. מההסתדרות נמסר כי מדובר בהישג מרשים, גם בגלל המשבר הכלכלי וגם בגלל ששכרם הממוצע של עובדי הרשת נמוך ומגיע לפחות מ-5,000 שקלים לחודש.

 

עם זאת יצוין כי רבוע כחול, כמו רשתות שיווק אחרות, היא רווחית ואינה נפגעת בצורה רצינית מהמשבר, וכי רשתות השיווק שמרו על רווחיות לאורך כל המיתון הקודם.

 

"ההסכם נחתם אחרי משא ומתן שנמשך הרבה זמן", אמר ל-ynet יו"ר הסתדרות המעו"ף (הפקידים ועובדי השיווק), ארנון בר-דוד. לדבריו, "מגיע לעובדים הללו שמקבלים שכר לא גבוה. יש חברות רווחיות שמנצלות את המצב הכלכלי לרעה ופוגעות בעובדיהן, ואני שמח שרבוע כחול עושה בדיוק להפך. הם משקיעים בהון האנושי שלהם, זה חשוב מאוד והם יודעים מה שהם עושים". 

 

מהנהלת רבוע כחול נמסר בתגובה: "למרות המשבר, חתמנו על ההסכם, כיוון שאנו רואים בהון האנושי את הנכס החשוב ביותר של החברה, ומשקיעים בו כדי לחזק את החברה, מתוך ראייה לטווח הארוך".

 

המידע הראשוני התקבל באימייל האדום


פורסם לראשונה 05/04/2009 21:08

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים