שתף קטע נבחר

פסח מתקרב: המתערטל הסדרתי חזר לטיב טעם

אריה ירושלמי התפשט מול מדף הלחמים בסניף של טיב טעם בתל-אביב (מלבד גרב שכיסה אזור אינטימי) במחאה על מכירת חמץ. שוטרים שעצרו אותו גילו שזו לא הפעם הראשונה שירושלמי מנסה לחשוף את ישראל לאמת העירומה

בטוב טעם: אריה ירושלמי נעצר בשנה שעברה לאחר שהתפשט בסניף של טיב טעם בבת-ים במחאה על מכירת חמץ. מעצרו לא ריפה ידיו וירושלמי חזר לסורו. הפעם הבהיל לקוחות בסניף של הרשת בתל אביב. גם הפעם הוא פשט את כל בגדיו, מלבד גרב בודד שעיטר את איבר מינו.

 

אתמול (א') בשעות אחר הצהריים הגיע ירושלמי, בן 27 מבת-ים, לסניף של טיב טעם ברחוב נחלת בנימין בתל-אביב. קונים תמימים ליד מדף הלחמים לא הבינו תחילה מה קורה כשהחשוד הוריד את רוב פרטי לבושו והחל למחות על כך שמוכרים חמץ במקום. שוטרים מתחנת לב תל אביב הגיעו לסניף כעבור זמן מה ועצרו אותו כשעל איבר מינו גרב יחיד.

 

בחקירתו התברר שגם בשנה שעברה במהלך חג הפסח הוא ביצע "תעלול" דומה בסניף "טיב טעם" בבת-ים. גם אז נעצר והתיק שלו הועבר להמשך טיפול במחלקת התביעות של המשטרה. אולם עד היום לא הוגש נגדו כתב אישום וכעת ייתכן שיואשם בגין שני המקרים. 

 

בדיון בעניינו שנערך הבוקר בבית משפט השלום בתל אביב ביקש נציג המשטרה, בני אלמקייס, להאריך את מעצרו. ירושלמי טען להגנתו כי הוא זה שהודיי למשטרה על ההתערטלות. "עשיתי את זה לפני המעשה על מנת למעט ככל הניתן את הפגיעה באנשים. לא הייתי עירום כביום היוולדי, אלא הייתי עם גרב. אני לא אעשה זאת שוב". השופט מרדכי פלד כתב בהחלטתו כי מאחר שמוצתה החקירה בעניינו, הוא לא מוצא סיבה להשאירו במעצרו ולכן שיחרר אותו למעצר בית.

 

בשיחה עם ynet אחרי המקרה הקודם אמר ירושלמי כי הרעיון שמאחורי המעשה הוא המחאה על הפרשנות המשפטית לחוק החמץ תוך ניצול העובדה שגם התפשטות אסורה רק מכוח מעשה מגונה בפומבי. לאחר שנעצר ונחקר בפעם

הראשונה, שוחרר ירושלמי למעצר בית, עד סוף החג. לטענתו, הסיבה ששוחרר ולא נשלח לדיון בהארכת מעצר בבית המשפט היא שהממסד לא רצה "חגיגה" של מצלמות טלוויזיה סביב העניין.

  

בהתייחסו להשתלשלות העניינים בסניף טיב טעם סיפר ירושלמי כי לאחר שהתפשט היו כמה בחורות שצחקו, מנהלת הסניף והשומר דרשו ממנו לצאת החוצה, וכשהמשטרה הגיעה - התלבש ויצא. את הסתירה שבין המעשה ההתערטלות ועולם הערכים הדתי, הסביר ירושלמי בפשטות: "בגלל זה נשארתי עם גרב, בגלל זה היה לי איכפת. לפעמים צריך לצעוק - עיקר הביזיון היה לי, לא לאחרים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד בבית המשפט, היום
צילום: ירון ברנר
מומלצים