שתף קטע נבחר

נפלאות הפוליטיקה: אורלב מייצג את העבודה

הסיעה בחרה בח"כ מהבית היהודי לייצג אותה בוועדה המסדרת של הכנסת, מחשש שחברי סיעה אחרים לא יצביעו בהתאם לעמדת הקואליציה. יולי תמיר: ברק מתנהל בחוסר יושר. מקורבי ברק: איננו יכולים למנות נציג סיעה שיצביע נגד עמדת הקואליציה

עד כמה חמור מצבה של מפלגת העבודה? כנראה שדי חמור. תעיד על כך העובדה שחבר הכנסת זבולון אורלב ממפלגת הבית היהודי נבחר לאחד משלושת נציגי מפלגת העבודה בוועדה המסדרת של הכנסת. בעבודה בחרו את אורלב מחשש שחברי סיעה אחרים לא יצביעו בהתאם לעמדת הקואליציה. הוא נבחר במקומה של סגנית השר אורית נוקד, שאינה יכולה לשמש עוד כחברת הוועדה, ויכהן לצדם של שני נציגי העבודה הנוספים, הח"כים אופיר פינס ודניאל בן-סימון.

 

 

ח"כ פינס, מהמתננגדים הבולטים במפלגת העבודה ליו"ר אהוד ברק, אמר בתגובה: "חמור שבמקום להציע מישהו מסיעת העבודה, מעדיפה הסיעה למנות את אורלב".

 

פינס אכן הצביע היום בוועדה בניגוד לעמדת הממשלה, כשהתנגד למתן פטור מחובת הנחה לתיקון בעניין התקציב. פינס הסביר את הצבעתו בכך ש"זהו מהלך השובר את כל השיאים השליליים - זו בריונות פרלמנטרית".

  

ח"כ יולי תמיר, ממחנה "המורדים" בעבודה, תקפה בחריפות את בחירתו של אורלב ואת התנהלותו של יו"ר המפלגה. לדבריה, "אהוד ברק מנצל את החולשה וחוסר הידע של יו"ר הסיעה החדש דניאל בן סימון על מנת לפעול מאחורי גבה של הסיעה. בזמן שיושבת סיעת העבודה ויו"ר המפלגה מדבר על הצורך בשקיפות ושותפות, הוא שולח את דניאל בן סימון מאחורי גבנו למסור מקום שלנו בוועדה המסדרת לסיעת הבית היהודי. אני רואה את זה כהפרת אמונים והתנהלות לא ישרה של ברק. זה שוב מוכיח שברק יותר קרוב לאורלב ולביבי מאשר אלינו".

 

ח"כ שלי יחימוביץ', גם היא מה"מורדים", הוסיפה כי "העובדה שדני בן סימון מינה את איש הבית היהודי ח"כ זבולון אורלב לוועדה המסדרת על חשבון מקום של סיעת העבודה, היא שערורייתית וראויה לכל גינוי. מדובר בליקוי מאורות פרלמנטרי

חמור".

 

בסביבת יו"ר העבודה ברק עקצו בתגובה את המורדים: "הגיע הזמן שחברי הסיעה שטרם הפנימו את החלטות ועידת מפלגת העבודה - שהיא המוסד העליון של המפלגה - יעשו זאת ויכבדו את ההחלטה". גורמים המקורבים לברק הוסיפו שמינויו של אורלב נעשה בלית ברירה. "איננו יכולים למנות לחברות בוועדה בכנסת נציג סיעה שיפר את החלטות הוועידה ויצביע נגד עמדת הקואליציה. אנחנו מחויבים להסכם הקואליציוני", אמרו. 

 

באשר לדבריה של ח"כ יולי תמיר הוסיפו מקורבי ברק כי "שוב הוכח שיולי תמיר מתמחה בדיבורים אך לא במעשים - זכרונה כנראה בוגד בה והיא אינה זוכרת שישבה במשך שלוש שנים כשרה לצדם של ליברמן ואולמרט".  

 

יו"ר רע"ם-תע"ל, ח"כ אחמד טיבי הוסיף פרשנות משלו: "זה מצב פתטי אך טבעי - פתטי בגלל מצבה של העבודה, וטבעי - בשל העובדה שמי שמסכים לשבת עם ליברמן ברור שיוכל להקצות את מושבו בוועדה המסדרת לסיעת הבית היהודי".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורלב. הוא לא ידע שהוא כזה
צילום: גיל יוחנן
פינס. הצביע נגד עמדת הממשלה
צילום: ירון ברנר
בן סימון. יחימוביץ' זועמת
צילום: עמית מגל
מומלצים