שתף קטע נבחר

ליצמן משיב אש: אנהל המערכת היטב כסגן שר

יו"ר יהדות התורה נכנס לתפקיד סגן שר הבריאות, והבהיר כי בהצבעות בישיבות בממשלה ייצג אותו ראש הממשלה, שיצביע במקומו. גם האיומים כבר החלו: "אם ינסו לפגוע במשרד, לא אהסס להתפטר"

לאחר אין סוף דחיות וספקולציות נכנס הבוקר (יום ג') יו"ר מפלגת יהדות התורה, ח"כ יעקב ליצמן, לתפקיד סגן שר "במעמד שר" במשרד הבריאות. בטקס קצר שנערך בבית כנסת הסמוך למשרד הבריאות בירושלים, נשא ליצמן דברים והשיב לדברי הביקורת שהושמעו באחרונה לגבי יושר כוונותיו באיוש המשרד, ויכולתו למלא את התפקיד כסגן שר.

 

"בימים האחרונים יש הסתה מסוימת, לפיה סגן שר לא יכול לנהל משרד", אמר ליצמן. "אם אני מתמודד סגן שר מול שרים אחרים, אני בטוח שאנצח בגדול - ואת זה אני אומר במלוא הצניעות. כל הדיבורים האלה שאין לי זכות הצבעה בממשלה - יש לי סיכום עם ראש הממשלה שאני אנהל את המשרד כולו, ומה שאתנגד אליו - הוא יצביע נגד מתוקף תפקידו כשר".


ליצמן, היום עם מנכ"ל המשרד אבי ישראלי (צילום: דודי ועקנין)

 

עוד הוסיף ליצמן כי ייטול חלק פעיל בהחלטות הממשלתיות, ולא ייתן לגורמים אחרים לפגוע בתפקידו. "אשתתף בישיבות הממשלה. לא בטוח אם הסתדרות הרופאים

יכולה לנהל מערכת רפואה יתר טוב ממני, עם כל הכבוד ליושב ראש שלה, שלוקח אותי כל יום לבג"ץ".

 

ליצמן הבטיח שעם כניסתו לתפקיד ישמור על סטטוס קוו במשרד: "לא אעשה מזה משרד חרדי. כמובן שלא לכל דבר אני מסכים, אך באתי בשביל ללמוד, ולא אעשה צעדים מיידיים".

 

כזכור, ליצמן סירב בתחילה לקבל לידיו את תיק הבריאות, משום שהיה מעוניין בתפקיד יו"ר ועדת הכספים, אותו הפסיד בהצבעה פנימית למספר 2 בסיעה, ח"כ משה גפני. היום סיפר על הסיבות שבגינן החליט לקבל עליו בסופו של דבר את התפקיד, והוסיף כי יש לו גם קווים אדומים.

 

"באתי לכאן בלי כפייה", אמר. "אני רואה במשרד אתגר גדול ולא היתה שאלה אם זה משרד טוב או לא. השאלה היחידה שהיתה היא עקרונית: אם אני יכול לכהן

כסגן שר או שר, או לחלופין רק כיו"ר ועדה. ברגע שהוחלט שאני יכול לכהן כסגן, לא היה לי ספק שמשרד הבריאות הוא משרד מצוין. יש לי דבר אחד שאין לאחרים - אם אראה וארגיש שמנסים לפגוע במשרד, בתקציבים או ברפורמות, לא אהסס לרגע אחד להתפטר ולא להיות כאן. אני לא צריך ג'ובים, יש לי שם טוב, באתי לעבוד ואני רוצה להצליח".

 

בסוף דבריו, סגן שר הבריאות חמד לצון והוסיף כי אמש כבר קבע את התקנה הראשונה מתוקף תפקידו: "קביעתי הראשונה אתמול היתה כי חייבים להיות בריאים, ואין לכם מה לחשוש - גם אם כולם יהיו בריאים, לא נפטר פה אף אחד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נכנס לתפקיד. "בלי כפייה"
צילום: דודי יעקנין
מומלצים