שתף קטע נבחר

"ערבים ישראלים שסייעו לחמאס נעצרו במצרים"

רשת "אל ג'זירה" מדווחת מפי עורך דין מצרי כי התביעה בקהיר חוקרת כ-50 עצורים בחשד שסייעו לחמאס, והיו חברים בחיזבאללה. לדברי עורך הדין, שבעה מתוכם ערבים ישראלים

שבעה ערבים ישראלים נעצרו במצרים בחשד שסייעו לחמאס והשתייכו לחיזבאללה - כך טען אמש (יום ג') עורך הדין מונתסר א-זיאת, המייצג כמה מבין 50 החשודים בפרשה והמשמש דרך קבע כעורך דינם של אנשי התנועות האיסלאמיות במצרים. לדיווח זה אין אימות מגורמים רשמיים בקהיר או בירושלים.

 

בשיחה עם רשת אל-ג'זירה, אמר עורך הדין כי התביעה הכללית חוקרת את החשודים שנעצרו במהלך חצי השנה האחרונה ובמיוחד מאז אמצע חודש דצמבר 2008. לדבריו, הוא מונה על-ידי קרוביהם כדי להגן עליהם.

 

עו"ד א-זיאת הוסיף כי בין העצורים נמנים שבעה ערבים ישראלים ("פלסטינים מקרב ערביי 48" בלשונו), שני לבנונים והיתר מצרים. הוא הגיש בקשות לתביעה הכללית במצרים למסור לו פרטים על נסיבות מעצרם וכן ביקש להיות נוכח בחקירתם - אולם מנגנוני הביטחון כבר החלו בחקירות מבלי שהותר לא-זיאת להשתתף.

 

העצורים חשודים בסיוע כספי לחמאס ובהשתייכות לחיזבאללה. אחד מהם חשוד שהשתייך לחיזבאללה והגיע למצרים כדי להיכנס דרכה לרצועת עזה ולקיים פגישות תיאום עם חמאס.

 

בדיווח אחר באתר האינטרנט "איסלאם אונליין נט", סופר על אחד המעצרים: "חוליה של המודיעין המצרי ניהלה מרדף אחרי גורמים של תנועת חמאס באחד מרחובות קהיר. החוליה עצרה את הרכב שבו נסעו חברי חמאס והחרימה את הכסף שנמצא ברשותם - סכום שנועד כסיוע למי שניזוקו בעקבות המלחמה הישראלית האחרונה בעזה".

 

על פי אותם מקורות פלסטינים, אנשי המודיעין המצרי החרימו סכום של כשבעה מיליון דולרים שיועד כסיוע לתושבי הרצועה שבתיהם נהרסו במהלך מבצע "עופרת יצוקה" והחיים כעת באוהלים בעזה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי חמאס בעזה
צילום: רויטרס
מומלצים