שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הצרות של קרייזלר - עכשיו גם פיאט מאיימת

  אחרי הממשל האמריקני, עכשיו גם קונצרן פיאט מאיים על קרייזלר: אם ועדי העובדים האמריקנים לא יאפשרו לקצץ באופן דרסטי בעלויות, נאבד עניין בשיתוף פעולה שיציל את היצרנית

  "אנחנו מוכנים לוותר על כל העניין כאן ועכשיו, אין בנו שמץ של היסוס לגבי זה". במילים חריפות ובעיקר מאיימות אלה, הזהיר סרג'יו מארקיונה, האיש החזק בקונצרן פיאט, את אנשי קרייזלר. הסיבה לכך: ועדי העובדים החזקים, הנחשבים לסיבה העיקרית למצב הקשה בו מצוי הקונצרן, הודיעו כי יסרבו לתכנית קיצוצים מקיפה, שתגרום לאובדן אלפי מקומות עבודה, במקרה ופיאט וקרייזלר יחתמו על שיתוף פעולה. האיטלקים, שמעוניינים לרכוש כחמישית מהיצרנית האמריקנית הגוססת, מציבים התייעלות מקיפה כתנאי ראשוני להסכמתם להשקיע.

   

  בדיוק כמו ממשל אובמה, אשר סרב לשפוך עוד ועוד מיליארדי דולרים לחברה החולה, גם פיאט אינה מתכוונת לסבסד הסכמי פרישה שערורייתיים, משכורות עתק ובזבוז כרוני של כספים בקרייזלר. "אנחנו לא נוכל להתחייב לשותפות הזו, אם לא נזהה אור בקצה המנהרה", אמר מארקיונה אמש. והאור הזה מבחינתו עובר דרך ועדי העובדים, האמורים להסכים לקיצוץ ניכר בתנאים, במפעלי קרייזלר בכל צפון אמריקה.

   

  מרקיונה הזהיר כי לאור המצב הקשה בו שרוי עולם הרכב בכלל, ומצבה המייאש של קרייזלר בפרט, על ועדי העובדים בשתי המדינות להבין כי הצעה נדיבה כמו זו של פיאט, לא צפויה להגיע משום מקור אחר. "אף אחד לא מעוניין להשקיע בקרייזלר כסף. זה המצב הקשה ביותר בו יכול עסק למצוא את עצמו", אמר האיטלקי.

   

  בקרייזלר לא אהבו לשמוע את הדברים, ויו"ר ועד עובדי תעשיית הרכב בקנדה, קן לוונזה, אמר כי הוא "מאוכזב ומופתע". לוונזה אמר עוד כי הוא מעריך מאד את הניהול המוצלח של מרקיונה בפיאט, אבל המשיך והזכיר כי ההצלחה של הקונצרן האיטלקי לא הגיעה תוך תקיפת איגודי העובדים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פיאט - רוכשת
  קרייזלר - מוכרת
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים