שתף קטע נבחר

הערעור התקבל: שוטר שתקף אזרחים - ייכלא

מיקי הראל הורשע שכאשר שירת במשטרה, תקף אזרחים שהיו ברכב שעצר לבדיקה. הוא ריצה עונש של חצי שנה עבודות שירות, אולם נוכח קבלת הערעור על קלות העונש - ייאלץ לבלות חצי שנה נוספת מאחורי סורג ובריח

בית משפט המחוזי בפתח תקווה קיבל הבוקר (יום ו') את ערעור המדינה, והחמיר בעונשו של מיקי הראל שהורשע שבזמן ששירת כשוטר תקף - יחד עם מתנדב - שני אזרחים. לאחר האירוע עזב הראל את המשטרה, והקים את אתר האינטרנט "חשופים בניידת", המנגח את המשטרה.

 

בשנת 2002, כששירת הראל במשטרת ראשון לציון, עצר יחד עם מתנדב שהיה עמו רכב שיושביו לא חגרו חגורות בטיחות. במהלך הבדיקה תקפו השניים את הנוסעים, ובעקבות זאת הועמדו לדין על-ידי מח"ש בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

השניים הורשעו בעבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות, והראל הורשע בנוסף לכך בעבירות של הדחה בחקירה, שיבוש הליכי משפט ומרמה והפרת אמונים. בית המשפט גזר על השניים חצי שנה עבודות שירות, מאסר על תנאי, קנס ופיצוי למותקפים. גזר הדין ניתן בשנת 2006, והנאשמים ביקשו - ואף קיבלו - צו

לעיכוב ביצוע העונש כדי לאפשר להם לערער על גזר הדין. אלא שבשל תקלה, הצו לא הובא לידיעת הממונה על עבודות השירות בשב"ס, והראל ריצה את עבודות השירות שנגזרו עליו.

 

המדינה הגישה לבית משפט המחוזי בפתח תקווה ערעור על גזר הדין, ובפסק הדין העירו שלושת השופטים כי מהאישומים עולים מעשים חמורים. השופטים קבעו כי על בית המשפט השלום היה להעדיף את האינטרס הציבורי ולגזור על המורשעים מאסר מאחורי סורג ובריח.

 

בית המשפט המחוזי קבע כי עונשם של הראל והמתנדב יוחמרו - והם ירצו שנה מאסר בפועל. מכיוון שהראל ריצה כבר חצי שנה עבודות שירות - הם יופחתו מהשנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיקי הראל. הולך לכלא
צילום: יריב כץ
מומלצים