שתף קטע נבחר

שליט נפגש עם מיטשל: 'בלי גלעד דברים לא יזוזו'

אביו של החייל החטוף קיים שורת פגישות בוושינגטון, אמר כי ממשל אובמה "מגבש כעת את מדיניותו ולכן יש חלון הזדמנויות" והדגיש כי פתרון הסוגייה הוא פתח לנושאים אחרים. בין היתר, נועד שליט עם יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי ועם הסנאטור קרי

"העברתי מסר לממשל האמריקני ולקונגרס שנושא גלעד הוא צוואר בקבוק שעד שלא ישתחרר - הרבה דברים לא יזוזו במישור הישראלי-פלסטיני" - כך אמר הבוקר (יום ו') ל-ynet נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, בתום פגישה עם השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, במחלקת המדינה בוושינגטון.

 

שליט, קיים אמש והלילה סדרת פגישות בממשל ובגבעת הקפיטול במאמץ להשאיר את נושא שחרור בנו

על סדר היום האמריקני. שליט, שנפגש עם מיטשל בנוכחותו של הציר המדיני בשגרירות ישראל - ג'רמי יששכרוב - ציין כי פגישותיו בוושינגטון חשובות על-רקע חילופי הממשל. היום צפוי אביו של החייל החטוף להיפגש עם ראש דסק המזרח התיכון במועצה לביטחון לאומי, דן שפירו.

 

"יש לממשל הזה גישה שונה, הוא מגבש עכשיו מדיניות חדשה למזרח התיכון ויש חלון הזדמנויות. חשוב היה להבהיר להם שנושא גלעד הוא המפתח לדברים אחרים והוא חייב לקבל את תשומת הלב הראויה. לכן, היה לי חשוב להיפגש עם כל מי שעוסק בנושא המזרח התיכון", ציין שליט.


"נושא שליט יעלה בפגישות עם מנהיגים אזוריים", שליט והסנאטור קרי 

 

פלוסי: הדסקית של גלעד קרובה ללבי

אתמול נפגש שליט עם סגן ראש ארגון "הצלב האדום האמריקני", דייויד מלצר, ודן עמו בדרכים לקדם גישה לגלעד והטיפול בו בצד ההומניטרי. יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי, הבטיחה לשליט כי היא מחויבת לשחרור בנו והבטיחה לעשות כמיטב יכולתה ולהעלות את הנושא בכל פגישה.

 

פלוסי נאמה ערב קודם לכן בחגיגת יום העצמאות שקיימה שגרירות ישראל בוושינגטון, שם הציגה את עותקי הדסקיות של גלעד שליט

וכן של חללי צה"ל אהוד גולדווסר ואלדד רגב. פלוסי סיפרה על פגישתה עם קרנית גולדווסר לפני כשנתיים ואמרה שהיא לא תאפשר להוריד את נושא החייל הישראלי השבוי מסדר היום.

 

בנוסף, נפגש שליט עם יו"ר ועדת החוץ בסנאט ג'ון קרי, ועם מקבילו בבית הנבחרים הווארד ברמן. גם בפגישות אלה שמע אביו של גלעד הבטחות כי סוגיית בנו תעלה בפגישותיהם עם מנהיגים אזוריים ובינלאומיים.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,041 ימים.


פורסם לראשונה 01/05/2009 00:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים