שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מתי מסתיים יום העצמאות ברכבת?
  המענה הקולי של רכבת ישראל הסביר לאזרחים שהתקשרו, כי עובדי הרכבת יחזרו לפעילות מיד לאחר יום העצמאות. אלא שעובדי הרכבת יצאו לחופשה מרוכזת, ולכן "מיד לאחר", הוא למעשה "בשבוע הבא"

  הידעתם? על-פי חוק, יום העצמאות הוא החג היחיד במדינת ישראל, שנמשך 24 שעות בלבד. הוא מתחיל מיד עם סיומו של יום הזכרון, בשעה 20:00, ומסתיים למחרת, במוצאי החג ובאותה שעה בדיוק - שמונה בערב. אבל כנראה שמה שנכון לגבי כל עם ישראל, לא ממש נכון לגבי רכבת ישראל. שם מסתיים יום העצמאות

  לא יממה לאחר שהחל, אלא דווקא מספר ימים. ביום א' ה-3.5, אם לדייק.

   

  אזרחים שפנו אתמול והיום (יום ו') למשרדי הרכבת, או לאחראי שם על פניות הציבור, נענו בהקלטה בזו הלשון: "רכבת ישראל שלום. אנו נשמח לחזור ולשרת אתכם מיד לאחר יום העצמאות, ביום ראשון ה-3 במאי. חג עצמאות שמח". מבחינת הפונים בשאלה, "מיד אחרי" משמעו "ביום שאחרי", ולא בשבוע הבא. או במילים אחרות, ה-30.4 הוא היום שאחרי, ולא ה-3.5.

   

  אבל מסתבר כי הפתרון לחידה פשוט הרבה יותר. מדוברות הרכבת נמסר כי עובדי הרכבת יצאו בערב יום העצמאות לחופשה מרוכזת עד יום ראשון, וזו הסיבה להקלטה יוצאת הדופן. מה שמסביר כמובן מדוע אין מענה אנושי, אבל לא כיצד השתבשו לוחות הזמנים של הרכבת גם בכל הנוגע ללוח השנה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לוח השנה של הרכבת, מעט שונה
  צילום: דורון גולן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים