שתף קטע נבחר

מרח "שמן של רבנים", תקף מינית נערים - וייכלא

תושב הרצליה נידון לשנתיים מאסר בפועל, לאחר שהזמין נערים לביתו, שם השקה אותם במשקאות אלכוהליים, מרח שמן על גופם וביצע בהם מעשים מגונים

שנתיים מאסר בפועל נגזרו היום (ב') בבית משפט המחוזי בתל-אביב על מרדכי חג'ג', בן 36 מהרצליה, שהורשע בביצוע מעשים מגונים בשלושה נערים שהגיעו ללמוד אצלו תורה. בנוסף הוא נידון, לאחר שהודה במסגרת עסקת טיעון, לחצי שנת מאסר על תנאי והוטל עליו לשלם פיצויים בגובה 24 אלף שקלים.

 

מכתב האישום עולה כי חג'ג' עסק במתן שיעורי תורה לקבוצת נערים בשעות הערב בביתו. הוא ניצל את היותו לבד עם הנערים. הוא הורשע כי בינואר 2007 העביר שיעור בבית משפחה במרכז הארץ, לבנם בן ה-17. הנאשם' הודה כי הוא דחק בנער להתלוות אליו לביתו בהרצליה בטענה כי הוא רוצה לשוחח עמו ביחידות.

 

הנער סירב, אולם חג'ג' לחץ עליו ואמר לו: "אתה לא זורם", ואז נעתר הנער. כשהגיעו לבית בהרצליה, הורה לנער לרדת עמו למרתף, שם השקה אותו בוודקה ואמר לו שהוא נוגע לאנשים במקומות מסוימים בגוף וכך הוא יכול לדעת עליהם דברים. בהמשך, ליטף את הנער, מרח על גופו שמן והחל לעסות אותו, בין היתר גם באיבר מינו. על כך הוא הודה בביצוע מעשה מגונה.

 

במקרה אחר, שאירע גם כן בינואר 2007, ביקש מאחד הנערים לשוחח עמו ביחידות בביתו בהרצליה. במקרה זה הוא ביקש מהנער לרדת למרתף שם השקה אותו בוויסקי, ואמר לו כי יש ברשותו שמן של רבנים והציע לו לעסות אותו.

 גם במקרה זה נאשם בביצוע מעשה מגונה. במקרה אחר, הציע לנער נוסף יין וביצע בו גם-כן עיסוי.

 

השופט חנן אפרתי כתב בגזר הדין כי המעשים שביצע הנאשם נגועים בשאט נפש ובחומרה, כיוון שבוצעו בנערים שומרי מסורת ודתיים שנתנו בו אמון כאדם בוגר, כמורה וכאיש דתי. "המעשים לא היו פרי באוש של גחמת רגע, היו בהם תכנון, מחשבה תחילה, ציניות ואגואיזם. הנאשם טשטש את הקורבנות במשקה אלכוהולי וזאת לאחר שפיתה כל אחד מהם לפנות עמו למקום מסתור או מקומות מוצנעים כלשהם מעין הציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אמר לנער: "אתה לא זורם". אילוסטרציה
צילום: שאול גולן
מומלצים