שתף קטע נבחר

נתניהו לליכוד: זקוק לעזרתכם באישור התקציב

בישיבת סיעת הליכוד אמר ראש הממשלה לחברי הכנסת כי ההשתתפות בוועדות הכנסת בנושא התקציב - קריטית. השר ברק אמר מנגד: "לא יהיה מנוס אלא להרחיב התקציב". בישיבת קדימה, מופז התלונן על מינוי הנגבי לוועדת חוץ וביטחון

הקרב על תקציב המדינה: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקש בצהריים (יום ב') מחברי סיעתו לקחת חלק פעיל בוועדות הכנסת, כדי להביא לאישור תקציב המדינה.

 

בישיבת סיעת הליכוד, שנערכה בכנסת, אמר נתניהו: "יש לנו משימה עיקרית להעביר את התקציב. אני יודע שתוך שבועיים נעביר את ההחלטות בממשלה ואז נתחיל את הדיונים בכנסת. אנו מחויבים לתקציב דו-שנתי, וההשתתפות בוועדות קריטית. אני זקוק לעזרתכם - הלכידות שנגלה כאן תקרין על כל שורות הקואליציה".

 

באותה שעה התקיימה גם ישיבת סיעת העבודה. שם לא מתכוונים לעשות לנתניהו חיים קלים בנוגע לאישור התקציב. יו"ר העבודה, השר אהוד ברק, אמר: "הנושא העיקרי על סדר היום הוא התקציב. למרות החלטת הממשלה אתמול, שנגדה הצבענו, אנו מעריכים שלא יהיה מנוס אלא להרחיב התקציב כדי להתמודד עם האתגרים. זה דבר קריטי למדינה, ידי להגן על הריקמה החברתית".

 

בנוגע לשיבוץ בוועדות הוחלט כי חברי הכנסת עמיר פרץ ואיתן כבל יהיו חברים בוועדת החוץ והביטחון, שלי יחימוביץ' ודניאל בן-סימון בוועדת הכספים. יולי תמיר תהיה סגנית יו"ר הכנסת, ואופיר פינס יהיה חבר בוועדת הכנסת.


איציק ומופז בישיבת סיעת קדימה (צילום: גיל יוחנן)

 

במקביל, חברי סיעת קדימה החליטו כי ח"כ צחי הנגבי יעמוד בראש ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. השר לשעבר, שאול מופז, לא התמודד נגדו. מופז הביע מורת רוח מהליך מינויו של הנגבי.

 

יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק, אמרה בפתח ישיבת סיעתה בכנסת כי בכנס שנפתח היום תיבחן הסיעה כאופוזיציה. "אני מרגישה צורך לומר, אתם יודעים כמוני, שקצת מחכים לנו... הנה, עכשיו נראה אותם. נראה אותם שואלים שאליתות... נראה איך הם עושים את המעבר הזה... אני בטוחה ביכולת של הסיעה הזו שעברה משברים גדולים מאוד - ואני משוכנעת שנעשה מה שצריך וכמו שצריך...".

 

איציק הוסיפה: "הייתי רוצה לומר לכם חבריי, לאלה שהם צעירים אבל בעיקר לוותיקים - אני גם יודעת שמרביתנו או חלקנו מקבלים כל מיני הצעות...

 ויש להם כבר שבעה שמות של אנשים שעוזבים, ויש להם גם תשעה, ויש עשרה... אני באה ממפלגה, ממקום אחר, אני משוכנעת שמפלגות אחרות שהיו עוברות את המשברים שאנחנו עברנו - לא היו נשארים או מביאים הישג מהסוג שאנחנו הבאנו בבחירות".

 

כדי להקשות על הקואליציה, הודיעה איציק לחברי הסיעה, לא יתאפשרו היום קיזוזים בין חברי כנסת מהסיעה לבין חברי כנסת מהקואליציה ללא אישור. "אין קיזוזים להיום", הודיעה לחבריה. איציק החליפה את יו"ר המפלגה, ציפי לבני, שיצאה לארצות הברית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. משימת התקציב
צילום: גיל יוחנן
ברק. להגדיל ההוצאות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים