שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל ליפן: העבירו נער מבריח סמים לכלא בארץ
  משרד המשפטים יעביר לרשויות יפן בקשה להעביר לארץ את י', נער שנשלח ל-8 שנות מאסר לאחר שנתפס עם 90 אלף כדורי אקסטזי

  משרד המשפטים הישראלי החל בהליך הגשת בקשה להעברתו לארץ של י', קטין ישראלי שנשלח לשמונה שנות מאסר בכלא ביפן לאחר שנתפס במדינה כשברשותו 90 אלף כדורי אקסטזי. הבקשה תועבר לרשויות ביפן, ואם תאושר - יועבר הנער לריצוי מאסרו בארץ.

   

  בעקבות גזר דינו של הקטין, החלו גורמים במשרד המשפטים לגבש בקשה שתועבר לשלטונות יפן, בניסיון להשיבו לארץ לשם ריצוי מאסרו. אורכו הצפוי של ההליך, מרגע הגשת הבקשה, הוא בין שישה חודשים לשנה ותלוי בנסיבות המקרה ובעמדת הרשויות ביפן.

   

  אם אכן תיעתר יפן לבקשתה של ישראל, יועבר הצעיר ארצה ויובא בפני בית משפט ישראלי - שיאשר את עונשו. לאחר מכן יועבר לריצוי המאסר ואז יחולו עליו כל הכללים החלים על אסיר ישראלי, הכוללים בין היתר גם שחרור מוקדם בגין התנהגות טובה וכן ביקורים וחופשות.

   

  תחילת הפרשה באפריל אשתקד אז נעצרו הישראלים, שלושה צעירים חרדים, בשדה התעופה ביפן, כשבאמתחתם מזוודה ובה כמות האקסטזי הגדולה. עורכי הדין של העצורים טענו אז כי מדובר בתרגיל עוקץ תוך ניצול תמימותם של הצעירים שפותו בכסף - אך זה לא מנע את ההרשעה הנוכחית של י'. בפברואר האחרון נעצרו בישראל שני תושבי ירושלים, בחשד שהיו מעורבים אף הם במה שהוגדרה על ידי רשויות יפן "הברחת כמות תקדימית של סמים".

   

  משפטם של שני החרדים הנוספים העצורים ביפן, יואל גולדשטיין ויוסף גרינוולד, יחל בעוד כחודש וחצי.

  השניים ממשיכים לטעון כי האמינו שבמזוודותיהם נמצאים פריטים ארכיאולוגיים.

   

  אם לא יוסגר הצעיר לישראל יובא י' לאחר ריצוי של חמש שנים בפני ועדה שתדון באפשרות שחרורו בשל התנהגות טובה. כמו כן, כשני שלישים מהתקופה שבה היה נתון במעצר יוכרו במסגרת העונש. בסביבתו מקווים שאם יועבר לישראל, יגבר הסיכוי לשחרור מוקדם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הסמים שנתפסו ברשות הישראלים
  צילום: משטרת יפן
  מומלצים