שתף קטע נבחר

הח"כ נגד האפיפיור: "בוגר הנוער ההיטלראי"

"אנטישמי שהחזיר בישוף מכחיש שואה", כינה מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי את בנדיקטוס ה-16, והזכיר את "חשבון הדמים שיש לעם היהודי עם הכנסייה". חברי קדימה נזעקו

דיון סוער התקיים הבוקר (יום ג') בוועדת הכנסת, לאחר שח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי) דרש לקיים דיון דחוף במליאה בנוגע לביקור האפיפיור בארץ בשבוע הבא. הוא טען כי בנדיקטוס ה-16 מגיע ב"ידיים לא נקיות". בקשתו נדחתה בסופו של דבר.

 

ח"כ בן-ארי טען שהכנסת חייבת לומר את דברה בעניינו של האפיפיור, שלדבריו הוא "אנטישמי, היה חבר בנוער ההיטלראי והחזיר לכהונה בכנסייה בישוף שהוא מכחיש השואה". בנוסף הוא טען ש"האפיפיור ממשיך את להאשים את העם היהודי בהריגת ישו".

 

נשיאות הכנסת דחתה את הבקשה לקיים את הדיון, אך ח"כ בן-ארי הגיש על כך ערעור בטענה שיש עניין ציבורי לדון בביקור ממלכתי, שנעשה ללא כל מחאה נגד "חשבון הדמים שיש לעם היהודי עם הכנסייה". לדבריו, ראוי שתיאמר בכנסת אמירה, לפחות בעניין זה.

 

הוא טען כי בדחיית הצעתו "יש חשש לנסות לסתום פיות כדי להיראות יפה בעיניי הכנסייה". בן-ארי טען עוד כי "יש כאן מאבק של אמונות בין הנצרות ליהדות והרצון והכוונה לנצל את ביקור האפיפיור להעביר לכנסייה הקתולית נכסים, יש בהם עניין תיאולוגי ולאומי".

 

נציגי קדימה, יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק ושר האוצר לשעבר,

 רוני בר-און הצדיקו את ההחלטה למנוע את הדיון שכל מטרתו לדברי בר-און היתה "להבעיר דליקה שיהיה קשה לכבותה".

 

הח"כ מהאיחוד הלאומי טען כי מדובר בפגיעה בחופש הביטוי, ובר-און השיב לו: "זה לא פגיעה בחופש ביטוי, אלא מניעת הפקרות הביטוי". איציק אמרה כי אין לבוא לאפיפיור בטענות וצריך לקבל אותו נוכח תרומתו הרבה לקירוב הלבבות בין היהדות לנצרות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשבון דמים: בן-ארי
צל העבר: בנדיקטוס ה-16
צילום: AFP
מומלצים