שתף קטע נבחר

ארה"ב משגרת הלילה שני שליחים לדמשק

עוזרה של מזכירת המדינה, ג'פרי פלטמן, ואיש המועצה לביטחון לאומי, דניאל שפירו, יגיעו הלילה לדמשק. ממחלקת המדינה נמסר כי "הנסיעה תקדם את המחויבות של ארה"ב לדיפלומטיה ישירה עם סוריה"

האם ארה"ב קרובה להחזרת שגריר לדמשק? שעות ספורות לאחר בואו של נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, לדמשק - משגרת ארה"ב שני שליחים, שיגיעו כבר הלילה (יום ג'). ממחלקת המדינה נמסר כי "הנסיעה הזו תקדם את המחויבות של ארה"ב לדיפלומטיה ישירה עם סוריה".  

 

דובר מחלקת המדינה, רוברט ווד, אמר כי עוזר מזכירת המדינה, ג'פרי פלטמן, וחבר המועצה לביטחון לאומי, דניאל שפירו, עושים את דרכם לדמשק. זה ביקורם השני בסוריה מאז מרס. ממחלקת המדינה נמסר כי השניים "ידונו בסוגיות משותפות ובנושאים אזוריים" וימשיכו בשיחות שבהן החלו בפעם הקודמת.

 

פלטמן נועד ב-7 במרס עם שר החוץ הסורי, ווליד מועלם, ואמר כי סוריה יכולה למלא תפקיד מועיל במזרח התיכון. הקשרים בין דמשק לוושינגטון הידרדרו מאוד מאז פלישת ארה"ב לעיראק ב-2003, ובעקבות ההתנקשות בראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי, ב-2005. ארה"ב האשימה את סוריה במעורבות ברצח, והחזירה את שגרירה לוושינגטון.

 

נשיא איראן אחמדי-נג'אד ונשיא סוריה אסד קיימו מוקדם יותר מסיבת עיתונאים משותפת, שבה אמר נשיא איראן כי "איראן וסוריה הן מדינות חשובות ומשפיעות במישור האזורי והבינלאומי. יש חזית התנגדות שעומדת זה מספר עשורים מול ניסיונות התערבות זרה של המעצמות המנסות לפרוש את השפעתן על האזור". אסד הוסיף במסיבת העיתונאים כי "הפגישה היום מעידה על חשיבות היחסים בין סוריה לאיראן", אמר. "הקשר בינינו הוא טבעי ומחובתנו להעמיק אותו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסד ואחמדי-נג'אד בדמשק
צילום: AFP
מנופף לשלום בפגישה עם אסד
צילום: רויטרס
מומלצים