שתף קטע נבחר

סולאנה נפגש עם ליברמן: לא הושגה התקדמות

בתום פגישה עם שר החוץ הישראלי, אמר הממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, כי האיחוד יחליט מה לעשות בנוגע לשידרוג היחסים עם ישראל, אחרי שישראל תחשוף את האסטרטגיה שלה לתהליך השלום עם הפלסטינים

לא איש בשורות: הממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, נפגש הערב (יום ד') עם שר החוץ, אביגדור ליברמן, בפראג. לאחר הפגישה אמר סולאנה: "לא הושגה התקדמות רבה".

 

סולאנה אמר לאחר הפגישה כי האיחוד האירופי יחליט מה לעשות בקשר לשידרוג היחסים עם ישראל, אחרי שישראל תחשוף את האסטרטגיה שלה לתהליך השלום עם הפלסטינים. "הם בתהליך של בחינה, בכדי למצוא דבר שתואם לכך", הוא אמר. הבכיר האירופי אמר כי המדיניות של ישראל בנוגע לפלסטינים תתקבל באמצע החודש.


ליברמן וסולאנה. פגישות באירופה (צילום: AFP)

 

מחר צפוי ליברמן להגיע לגרמניה. קודם לפגישה אמרה קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, כי אין מנוס מפתרון של שתי מדינות. היא הביעה תקווה כי "ממשלת ישראל החדשה תתקדם בעניין זה עם הכוחות הפלסטינים. חיוני להתקדם לשלום במזרח התיכון, משום שזה ישפר את הסיכוי להסכם עם איראן".

 

במקביל, אמר מלך ירדן עבדאללה במסיבת עיתונאים בברלין כי ישראל,

 הפלסטינים, סוריה, לבנון ומדינות ערביות אחרות צריכות לשבת יחד ולדון בפיתרון לקונפליקט במזרח התיכון.

 

"מה שאנחנו מדברים עליו היום הוא גישה משולבת, של להביא את הערבים, האירופיים והאמריקנים כקבוצה על מנת ליצור נסיבות שבהן יוכלו ישראל והפלסטינים לשבת על שולחן המשא ומתן, יחד עם הלבנונים, הסורים ומדינות ערב", אמר עבדאללה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סולאנה וליברמן. פגישה ראשונה
צילום: AFP
מומלצים