שתף קטע נבחר

בכיר מצרי על השואה: גם ישראל רצחה פלסטינים

בעקבות המכתב ששלח יו"ר הכנסת לעמיתיו בעולם ביום השואה, כתב יו"ר הפרלמנט המצרי: "להזכירך, גם ישראל עשתה פשעים נגד האנושות", וקרא להגביר את מאמצי השלום

לא כל העמיתים אהבו את המכתב של יו"ר הכנסת ביום השואה. יו"ר הפרלמנט המצרי, ד"ר אחמד פתחי סרור, שלח מכתב ליו"ר הכנסת, ראובן רבלין, שבו הביע צער על "האירוע המהווה אות קין לאנושות כולה במאה ה-20", אך לצד זה האשים את ישראל בפשע נגד האנושות.

 

יו"ר הפרלמנט המצרי כתב כי קהיר מגנה את השואה, אך הדגיש כי יש לזכור שהפשע נגד האנושות בוצע על-ידי אירופים ולא על-ידי מדינות האסלאם. "אנו מוצאים לנכון להזכירך כי פשעים נגד האנושות בוצעו כנגד עמים ערבים, ובפרט כנגד מיליוני פלסטינים שנהרגו ונפצעו לאורך שנים", כתב פתחי סרור והזכיר בין היתר את הטבח בסברה ושתילה, את אירועי כפר כנא ואת מבצע עופרת יצוקה.

 

בסיום מכתבו כתב, כי "הגיעה העת לנקוט אמצעים משמעותיים יותר כדי להגיע לשלום צודק וכולל במזרח התיכון, כך ששנת 2009 תהיה שנת השלום המיוחלת. בזכות השלום, יישמרו סובלנות וכבוד לזולת ויוסרו שנאה ונקמות. עידן אופטימי יחליף 50 שנות שפיכות דמים. אז תחל תקופה חדשה שתסמן עתיד בטוח וחיים טובים יותר לבנינו ונכדינו".

 

ריבלין אמר בתגובה למכתב כי "לא קל לעמוד מול הסימטריה ואי הדיוקים העובדתיים שבמכתב, אך מוטב שהוויכוח יהיה במלים והתבטאויות - ולא בדרך אחרת. אין לי ספק שגם המצרים מבינים היטב מי מאיים להביא לעולם שואה נוספת, ואינם נרתעים מלהתייצב בחזית אחת עם ישראל מול האיום הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אחמד פתחי סרור. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים