שתף קטע נבחר

שלום עכשיו עתרה: הפסיקו בנייה בהתנחלות

עשרה מבני קבע מוקמים במרכז ההתנחלות חלמיש-נווה צוף. שלום עכשיו עתרה לבג"ץ וטענה שהבנייה נעשתה ללא היתרים, באופן שמנוגד לתוכנית המתאר

"שלום עכשיו" עתרה היום (ה') לבג"ץ נגד שר הביטחון, אהוד ברק, ונגד האלוף גדי שמני בדרישה להורות לשניים לנקוט בכל הפעולות הדרושות כדי להפסיק את בנייתם של עשרה מבני קבע או יותר במרכז ההתנחלות חלמיש-נווה צוף.

 

בעתירה נשאל מדוע לא יוצאו וייאכפו צווי הפסקת עבודה וצווי הריסה בעניין המבנים ומדוע לא ינקטו בכל הפעולות הנדרשות כדי לחקור ולהעמיד לדין את האחראים לבנייה הבלתי-חוקית של מבנים אלה.

 

מהעתירה עולה כי קבוצת מבני קבע נבנים על אדמות המוגדרות כאדמות מדינה בתחומי ההתנחלות. לטענת עו"ד מיכאל ספרד, המייצג את "שלום עכשיו", בניית מבנים אלו נעשית ללא היתרי בנייה והבנייה מנוגדת וסותרת את תוכנית המתאר באזור. "כבכל מקרה של בנייה לא-חוקית על-ידי יהודים בגדה המערבית, גם במקרה זה זרוע רשויות אכיפת החוק לא מורגשת וגם נסיונות העותרת להתריע על המתרחש לא זכו לכל מענה או התייחסות".

 

עוד נטען בעתירה כי ברק ושמני, האחראים על אכיפת דיני התכנון והבנייה בשטח, אינם נוקפים אצבע, למרות התחייבותם לקדם הליכי אכיפה. בשלום עכשיו ביקשו להוציא צו ביניים שיורה לברק ולשמני לנקוט בכל הפעולות הדרשות כדי למנוע את אכלוסם של מבנים אלו על-ידי כל אדם ולמנוע כל שימוש במבנים הללו. טרם הוגשה תשובת משרד הביטחון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים