שתף קטע נבחר

מיאנמר: מנהיגת האופוזיציה במצב בריאותי רע

אנג סן סו-צ'י נמצאת במעצר בית כ-19 שנה, מאז שמפלגתה זכתה בבחירות הדמוקרטיות. רופאה נעצר על-ידי אנשי החונטה השלטת, לכן סייעת מטעמו הגיעה לביתה וחיברה אותה לאינפוזיה

מנהיגת האופוזיציה במיאנמר (בורמה), אנג סן סו-צ'י, "אינה במצב בריאותי טוב", מכיוון שאינה מסוגלת לאכול ולכן סובלת מלחץ דם נמוך ומהתייבשות. כך מסר הבוקר (שבת) דובר מטעם מפלגתה.

 

הדובר, נייאן ווין, אמר כי הסייעת של רופאה האישי של סו-צ'י ביקרה את זוכת פרס הנובל לשלום, הנתונה במעצר בית, וחיברה אותה לאינפוזיה.

 

"הגברת אינה במצב בריאותי טוב", הסביר דובר מפלגת "הליגה הלאומית לדמוקרטיה", ניאן ווין. לדבריו, "היא לא מסוגלת לאכול, וסובלת מלחץ דם נמוך. הסייעת שהגיעה לביתה מצאה אותה כשהיא מיובשת". עוד הוסיף ווין כי "המפלגה מודאגת מאוד ממצב בריאותה של הגברת".

 

הסייעת הרפואית פיון מו אי שהתה בסמיכות לסו-צ'י כשלוש שעות אתמול אחר הצהריים, וביקשה אישור מיוחד להגיע לביקור חוזר במקום במהלך היום, על-מנת לחדש את האינפוזיה.

 

ניאן הסביר כי רופאה האישי של סו-צ'י לא הגיע בעצמו למקום משום שהוא נתון במעצר מאז שביקר בבית המנהיגה בת ה-63 ביום חמישי האחרון, וביצע בדיקות רפואיות שגרתיות. סיבת מעצרו אינה ידועה. מקורות רשמיים מסרו כי הרופא, טיו מיו, נעצר לאחר שבמשך שעות רבות לא התאפשרה כניסתו לביתה של סו-צ'י.

 

ביום רביעי האחרון עצרו אנשי החונטה הצבאית השולטת במדינה אזרח אמריקני, שניסה לצלוח בשחייה אגם המוביל למתחם המגורים בו נתונה סו-צ'י במעצר בית. גופי התקשורת הרשמיים במדינה דיווחו כי האיש שהה בביתה במשך יומיים, ועזב עם שחר, בטרם שנמשה מהמים על-ידי כוחות הביטחון.

 

סו-צ'י העבירה את מרבית 19 השנים האחרונות במעצר בית בינגון, בירת מיאנמר לשעבר, בבית בו היא מתגוררת עם שתי עוזרות. החונטה מתירה לה ביקורים ספורים בלבד, רובם המכריע של רופאיה ופרקליטיה. מפלגתה זכתה ברוב מוחץ בבחירות הדמוקרטיות שנערכו במדינה בשנת 1990, אך החונטה, השולטת במדינה מאז 1962, לא איפשרה את חילופי השלטון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
לא בריאה. סו-צ'י
צילום: איי פי
מומלצים