שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יש לכם רישיון ישן? ממחר תקבלו דו"ח

  יום לפני: בדקו את רישיון הנהיגה שלכם. משרד התחבורה מודיע לכל אזרחי ישראל כי מי שלא החליף עדיין את רישיון הנהיגה הישן בחדש, נוהג החל ממחר ללא רישיון נהיגה בתוקף

  מחזיקים ברישיון נהיגה ישן? מחר (יום ב', 11.5) הוא כבר לא יהיה בתוקף, ואם תיעצרו לבדיקת רישיונות - תקבלו דו"ח ותידרשו לשלם קנס בגובה 250 שקל. משרד התחבורה מודיע היום (א') כי החל ממחר, רישיון הנהיגה היחיד שיהיה תקף בישראל הוא הרישיון החדש, המותאם לתקינה האירופית. המשמעות: מי שייעצר ובידו רישיון נהיגה ישן, יידרש לשלם קנס בגובה של 250 שקלים.

   

  יש לציין כי תוקף רישיונות הנהיגה הישנים יפוג מחר, גם אם תאריך התפוגה המופיע ברישיון חל בעתיד - לדוגמה, גם אם ברישיון הנהיגה שלכם מופיע תאריך תפוגה בפברואר 2012, תיחשבו כנוהגים ללא רישיון בתוקף ותיקנסו. עם זאת, בתגובה לפניית ynet הודיע דובר משרד התחבורה, אבנר עובדיה, כי עד סוף השבוע תינתן "תקופת חסד" לנהגים שייתפסו נוהגים עם הרישיון הישן, במהלכה יקבלו אזהרה בלבד.  


  רישיון הנהיגה החדש (מימין), והישן - שממחר אינו בתוקף

   

  במשרד התחבורה הסבירו היום ל-ynet כי תוקפם של הרישיונות הישנים, אמור היה לפוג כבר בתחילת השנה. אולם, בגלל הבחירות הכלליות לכנסת, הוחלט להאריך את תוקפם בשלושה חודשים. בתשובה לשאלת ynet, האם התרעה של יום אחד בלבד מספיקה כדי להודיע על השינוי, הזכיר אבנר עובדיה, דובר משרד התחבורה, כי "המשרד הודיע על כך אינספור פעמים. נעשתה פנייה לכל הנהגים בישראל - ליותר מ-3.3 מיליון בסך הכל. זימנו את כל הנהגים להחליף את הרישיונות, וגם נשלחו התרעות למי שלא עשה זאת. לפי הנתונים שבידינו, הרוב המוחלט של הנהגים כבר החליפו את הרישיונות".

   

  ראוי לציין כי במשרד לא ידעו לנקוב היום במספר המדויק של נהגים שטרם החליפו את הרישיון. "אם יש כאלה שלא החליפו רישיון, מדובר בכמה אלפים", דברי עובדיה. ומה יעשה מי שאין בידו רישיון חדש? במשרד התחבורה מסבירים כי נהגים המחזיקים ברישיון הישן, יכולים לפנות למשרדי הרישוי, ולהוציא באופן מיידי רישיון נהיגה זמני, שיהיה תקף עד שיוציאו את הרישיון החדש.

   

  ניתן גם לעשות פנייה טלפונית למשרד הרישוי, אך במקרה זה נשלח הרישיון בדואר, ולכן נמשך התהליך מספר ימים. במשרד התחבורה מציינים כי הוצאת הרישיון החדש אינה כרוכה בתשלום, אך דורשת צילום מחדש של בעל הרישיון. עוד מבהירים שם כי מי שעדיין לא הצטלם עבור הרשיון החדש, נדרש לעשות כך (ללא תשלום) באחת מתחנות הצילום המתפרסמות באתר משרד התחבורה או בטלפון 5678*.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרישיון החדש. היחיד ממחר
  הרישיון הישן. לא בתוקף
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים