שתף קטע נבחר

האוצר: נבחן גביית 800 מיליון ש' מהעשירים

ברשות המסים בוחנים שתי הצעות להגדלת התקבולים מבעלי ההכנסות הגבוהות: העלאת תקרת דמי הביטוח הלאומי ומס הבריאות מהכנסה חודשית ל-70 אלף שקל מ-40 אלף שקל; וכן שינוי שיטת המיסוי על רכבי שטח יוקרתיים

חולקים בנטל ? באוצר וברשות המסים בוחנים שתי הצעות להעלאת המיסוי על בעלי הכנסות גבוהות שצפויות להכניס 800 מיליון שקלים לכיסי המדינה.

 

ההצעה הראשונה היא העלאת תקרת דמי הביטוח הלאומי ומס הבריאות להכנסה חודשית של 70 אלף שקל מ-40 אלף שקל כיום. התוספת אמורה להכניס לקופת המדינה כ-400 מיליון שקל בשנה. בנוסף בוחנים את שינוי שיטת המיסוי על ג'יפים מפוארים וסוגים נוספים של רכבי שטח יוקרתיים שצפויה אף היא להניב 400 מיליון שקל בשנה לקופת המדינה.

 

נקודה ירוקה

הגדלת המיסוי לרכבים אלו תתבצע באופן יחסי לרמת זיהום האוויר שגורם כל סוג רכב,במקום האחיד המוטל עליהם כיום. באוצר מסבירים שהכוונה היא "לתפוס שתי ציפורים במכה אחת", לטובת הכנסות המדינה ואיכות הסביבה. שיטת המסוי הזו אמורה להכניס 400 מיליון שקל בשנה.

 

ברשות המסים אומרים שאלו ההצעות היחידות שעומדים על סדר היום בהקשר בהקשר של בעלי הכנסות הגבוהות. נציין שאמש אמר מנכ"ל האוצר, ירום אריאב, שהאוצר בוחן את האפשרות להכביד את נטל המס על בעלי ההכנסות הגבוהות במיוחד באמצעות העלאת שיעורי המס על מוצרי צריכה יוקרתיים שמאפיינים את העשירון העליון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצה ג'יפ יוקרתי מזהם? תשלם!
צילום: אלי שאולי
מומלצים