שתף קטע נבחר

נתניהו: מחויב לרווחת הפלסטינים, נסיר מחסומים

עם או בלי קשר ללחץ מארה"ב, ראש הממשלה הקים ועדת שרים שתסיר "חסמים ביורוקרטיים" בפני תושבי הגדה, וגם מחסומים בשטח - שלא יסכנו את הביטחון

בעוד נשיא ארצות הברית ברק אובמה מצהיר בפה מלא שהוא מצפה למחוות שיניעו את תהליך השלום - ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז היום (א'), ימים ספורים לפני פגישתו עם אובמה בוושינגטון, שיפעל לרווחת הפלסטינים וגם יסיר מחסומים בגדה המערבית.

 

בעת הקמת ועדת שרים בראשותו לבחינת דרכים לשיפור מצב הפלסטינים ועידוד פעילותם הכלכלית, אמר נתניהו

כי הוא מרגיש

 עצמו מחויב לשנות את מצבם הכלכלי של תושבי הרשות הפלסטינית. ראש הממשלה הוסיף כי יש לחפש דרכים בכיוון זה, כמו הסרת חסמים ביורוקרטיים שאינם הכרחיים לשמירה על הביטחון.

 

"אני לא מאמין שיש ממשלה בישראל שתסכן את ביטחון אזרחיה כדי להקל על הכלכלה הפלסטינית", אמר נתניהו בישיבת הממשלה. "לפי התרשמותנו - שאינה התרשמות שלנו בלבד - יש ביורוקרטיה ביחסים שלנו עם הפלסטינים, כמו גם ביחסים שלנו עצמנו. חייבים לפעול כדי לצמצם אותה".

 

ועדת השרים אמורה לדון בין היתר בשיפור השירות לאזרח, ופיתוח יוזמות להסרת חסמים ביורוקרטיים. ראש הממשלה סיכם ואמר כי כוונת הוועדה היא להגדיל את חופש התנועה של הפלסטינים - לא רק באמצעות הסרת מחסומים.

 

"החוק הבינלאומי מאבד מוסר"

ועדת שרים נוספת שהוקמה היום היא זו שתעסוק במאבק הישראלי מול התביעות המשפטיות ברחבי העולם נגד צה"ל ואנשי מערכת הביטחון, שרים ואישי ציבור - במיוחד אלו שהיו מעורבים בלחימה ברצועת עזה.

 

"החוק הבינלאומי מאבד כל צלם של חוק ומוסר, ובתחום זה יש פוליטיזציה של המוסר הבינלאומי במובן השלילי", אמר נתניהו בנושא. "מנצלים את המשפט הבינלאומי להתקפה על מדינת ישראל בבואה להגן על עצמה, על צבאה ועל חייליה".

 

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הדגיש את חשיבות הליווי המדיני לטיפול המשפטי בסוגייה ואמר גם הוא שתהליכים שאמורים להיות מקצועיים ואוביקטיביים "פועלים לפי שיקולים פוליטיים הרבה יותר משיקולים משפטיים".

 

שרי הממשלה העירו כי התקפת ארגוני טרור על אזרחים בישראל לא זוכה ליחס דומה. לדברי השר ישראל כץ, "כל רקטה שתיפול בשטח ישראל חייבת להיות מטופלת גם בהיבט המשפטי ולא רק ההסברתי, אחרת ימשיכו להתייחס אליהן כמובן מאליו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מחויב לכלכלה הפלסטינית
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
פלסטינים במחסום. הקלות בדרך?
צילום: רויטרס
מומלצים