שתף קטע נבחר

פרץ: ברק חושב שיחזיר את הציבור בהפחדה

ח"כ עמיר פרץ, אחד מארבעת המורדים, תקף את יו"ר העבודה, אחרי שהוועידה אישרה לבטל את תפקיד המזכ"ל ולמנות מנכ"ל: "ברק חושב שבתרגילי השתלטות וססמאות הפחדה הוא יוכל להחזיר את הציבור אליו. זה ביזיון שלא היה כדוגמתו"

יו"ר העבודה לשעבר, עמיר פרץ, יצא הערב (יום א') למתקפה נגד יו"ר מפלגתו - שביטל את תפקיד מזכ"ל העבודה, שבו כיהן עד לאחרונה חברו איתן כבל. פרץ אמר בעקבות ועידת המפלגה, כי "כל אשר צפינו קרה - ההשתלטות הבלתי-סבירה של אדם שכשל כישלון מוחלט והביא את העבודה לביזיון שלא היה כדוגמתו".

 

בפתח הוועידה בגני התערוכה בתל-אביב התייחס ברק לתקציב המדינה ולגזרות האוצר ואמר: "חשבו כיצד היה נראה תקציב המדינה אלמלא היינו בממשלה, ואיך היה נראה המאבק לתקציב. אני מצר על כך שיש כמה חברים שהסירו מעליהם את מרות המוסדות והוועידה, ואני מקווה שזה יתוקן בעתיד".

 

המורדים - פרץ, יולי תמיר, איתן כבל ואופיר פינס - הודיעו כבר אתמול כי יחרימו את הוועידה. עם זאת, פרץ לא נשאר חייב והגיב לדבריו של היו"ר ואמר כי "במקום להסיק מסקנות - שהבעיה היא אידיאולוגית ואנושית - ברק חושב שבתרגילי השתלטות וססמאות הפחדה הוא יוכל להחזיר את הציבור אליו".

 

בוועידה עצמה לא חסך ברק ביקורת מארבעת המורדים, ואמר כי "נוצר מצב בלתי אפשרי שקבוצה של חברים לא מקבלים את מרות הוועידה, ויוצרים שיתוק. צריך לכבד מחלוקות, ומקיימים דיון. ברגע שהמחלוקת מוכרעת, צריך לכבד את ההכרעה".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' - שבחרה לא ללכת עם ארבעת המורדים -

התייחסה בוועידה לנושא מינוי מנכ"ל במקום כבל, ואמרה לברק: "לא ראוי שתחזיק בידיך כוח כל כך רב, זה לא ראוי במפלגה דמוקרטית - צריך שיהיו איזונים. אנחנו לא קונצרן עיסקי שצריך מנכ"ל שינהל אותו, אלא מזכ"ל אידיאולוגי. אם איתן כבל לא מוצא חן בעניכם, בואו נבחר אחר".

 

המנכ"ל החדש בעבודה, למשך שישה חודשים לפחות, הוא מקורבו של ברק, ויצמן שירי. צעד זה אמור לחזק את יכולתו של ברק לשלוט במהלכים הפנימיים במפלגה. לדברי ברק, "ייתכן שדמות המזכ"ל הבא תהיה דמות של מזכ"ל כמו באנגליה, והוא לא יתמודד לפרלמנט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק בוועידה. החליף את המזכ"ל
צילום: דנה קופל
פרץ. נשאר בבית
צילום: ירון ברנר
יחימוביץ'. לא עם המורדים
צילום: דנה קופל
מומלצים